Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie drugiego routera do funbox 2 przez LAN


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Podłączenie drugiego routera do funbox 2 przez LAN

Witam posiadam od niedawna funboxa 2 który znajduje się na piętrze. Niestety na parterze praktycznie nie da się używać sieci podobnie jest z piętrem. 2 pokoje mają zbyt słaby zasięg. Planuje dokupić jakiś drugi router, który dam na parterze po środku mieszkania i podłączyć go do funboxa przez LAN, a na piętrze na skraju zakupić TP-LINK RE450 (Nie mogę zmienić fizycznie położenia funboxa, ponieważ niedaleko niego mam podłączony główny serwer do monitoringu i wolę nic tam nie zepsuć) . Zależy mi na jak najlepszym działaniu na wifi. Na co mam zwracać uwagę przy zakupie routera? (do 350zł) czy nie będzie problemów z tp-linkiem, oraz czy ktoś może mi zaproponować jakiś dobry router?

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Podłączenie drugiego routera do funbox 2 przez LAN

To dobrze rozwiązanie. Pamiętaj tylko, aby wzmacniacz WiFi najpierw sparować r routerem Orange, następnie dopiero podłączyć drugi router przez LAN.

Ja u siebie mam tak zrobione, tylko mam innego dostawcę Internetu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Podłączenie drugiego routera do funbox 2 przez LAN

Chociaż dobrze myślę jak to rozwiązać 😄 Teraz pozostało mi zakupienie sprzętu i bawienie się przy podłączaniu. Jeśli kupię ten router to nie będzie żadnych problemów przy połączeniu z funboxem ?https://allegro.pl/oferta/router-xdsl-asus-rt-ac57u-gigabit-ac1200-8413549980?utm_source=google&utm_...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Podłączenie drugiego routera do funbox 2 przez LAN

Osobiście testowałem tylko TP-Linki i działało mi to fajnie. Obecnie u siebie korzystam z TP-Linka seria Archer.

Podany przez Ciebie router wygląda w porządku i ma 4 anteny, co poprawi pokrycie WiFi. TP-Linki przy większej ilości anten są już droższe i w takiej cenie pewnie nie dostaniesz.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Podłączenie drugiego routera do funbox 2 przez LAN

czyli ten router nada się?(parametry, zgodność itp?)

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Podłączenie drugiego routera do funbox 2 przez LAN

Tak, potrzebne wejścia posiada, powinien być OK.