Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie do dysku twardego przez FTP


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Podłączenie do dysku twardego przez FTP

Dobry wieczór, 

 

mam taki temat. Mam otóż sobie tuner satelitarny na linuxie podpięty na twardo do funboxa. W tym tunerze mam dysk twardy i chciałbym mieć do niego dostęp także poza wifi, gdy np. jestem poza domem. 

Co trzeba zrobić, aby to sobie poustawiać. Z tego co czytałem bez wsparcia działu technicznego Orange się chyba nie obędzie? Bo są niezbędne przekierowania na portach?

3 ODPOW. 3

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Podłączenie do dysku twardego przez FTP

Obawiam się że potrzebne do tego będzie stałe IP i serwer FTP, choć mogę się mylić... Teraz wszystko za szybko się zmienia...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18406
  • 52633
  • 708

Podłączenie do dysku twardego przez FTP

Są dyski sieciowe z dostępem przez chmurę. Myślę, że można by było taki dysk podłączyć do dekodera przez USB, natomiast w port LAN wpiąć internet z routera.

Dysk sieciowy konfiguruje się tak, aby był widoczny w chmurze. Są do tego specjalne aplikacje. Jak korzystam z WD Caviar. On posiada usługę My Cloud. Bardzo fanie się go konfiguruje do udostępniania danych w necie. Niestety nie mam dekodera, aby sprawdzić działanie przez USB.

Wcześniej miałem dysk sieciowy SEGATE, to przez USB podłączyłem inne urządzenie i było widoczne w sieci LAN. Niestety nie przetestowałem go do pracy w chmurze. Nie było mi to potrzebne. Teraz tego juz nie zrobię, bo się skończył Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Podłączenie do dysku twardego przez FTP

@Bomitolotto Dział techniczny Orange nie ma nic do tego. 

Po prostu musisz dowiedzieć się czy urządzenie z którego korzystasz umożliwia dostęp poza siecią lokalną.

Jeżeli tak, musisz wiedzieć jaki jest port i go otworzyć w routerze: