Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

PRZEKIEROWANIE PORTÓW NA STAŁE W HUAWEI B315

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 24
  • 0

PRZEKIEROWANIE PORTÓW NA STAŁE W HUAWEI B315

Witam społeczność Orange.

Mam pytanie ponieważ myślę że różni się od reszty wątków typu przekierowanie portów .

Przechodząc do sedna sprawy chciałbym aby router miał otwarte porty na stałe (nawet jak wyłącze komputer)

Mam wykupiony Orange VPN dynamiczny działa hostuje serwery dedykowane :). No własnie porty się otwierają ale tylko wtedy gdy nasłuchuje aplikacja a ja chce aby były otwarte na stałe :).

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

PRZEKIEROWANIE PORTÓW NA STAŁE W HUAWEI B315

@Xtracker Musisz wejść w router i odpowiednie reguły ustawić w zakładce Settings -> Security -> Virtual Server. Aby to wszystko miało sens, urządzenie na które kierujesz połączenie musi mieć ustawiony stały adres IP w sieci lokalnej, a nie dynamiczny - przydzielany przez DHCP. 

Oczywiście host do którego będzie kierowane połączenie musi być cały czas uruchomione. Jeżeli ustawisz hostowi stały adres IP lokalny, ustawisz regułę przekierowania, to gdy wyłączysz hosta i go ponownie włączysz przekierowanie będzie działać. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

PRZEKIEROWANIE PORTÓW NA STAŁE W HUAWEI B315

@Xtracker Musisz wejść w router i odpowiednie reguły ustawić w zakładce Settings -> Security -> Virtual Server. Aby to wszystko miało sens, urządzenie na które kierujesz połączenie musi mieć ustawiony stały adres IP w sieci lokalnej, a nie dynamiczny - przydzielany przez DHCP. 

Oczywiście host do którego będzie kierowane połączenie musi być cały czas uruchomione. Jeżeli ustawisz hostowi stały adres IP lokalny, ustawisz regułę przekierowania, to gdy wyłączysz hosta i go ponownie włączysz przekierowanie będzie działać. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 30
  • 24
  • 0

PRZEKIEROWANIE PORTÓW NA STAŁE W HUAWEI B315

Dzięki za odpowiedź.

Własnie rozważam stały adres ip.. 

Ale myślisz że będzie działać ? Chodzi mi o WOL(Wake On Lan) włacza komputer poprzez packet moja płyta to obsługuje lecz działa tylko gdy łacze sie z WiFi a chce np jak jestem w szkole właczyć sobie kompa bo np chce zdalnie go sterować

Port potrzebny mi jest 8 

Dlatego pytałem czy są otwarte porty mimo wyłączonego komputera.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

PRZEKIEROWANIE PORTÓW NA STAŁE W HUAWEI B315

@Xtracker Nie miałem okazji i potrzeby kombinować z WoL i w tym obszarze się nie wypowiem, ale tak...gdy ustawiasz daną regułę na routerze, to będzie działać wielorazowo (możesz włączać/wyłączać komputer do woli), ale musisz nadać stały adres IP komputera w sieci lokalnej. Gdy tego nie zrobisz za każdym razem komputer może dostawać nowy adres IP i nie trafiać przez to w regułę przekierowania portu.