Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange IPTV i Asus DSL-AC52U


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange IPTV i Asus DSL-AC52U

Witam.

 

Przy okazji wymiany routera u znajomego, męczę Asusa DSL-AC52U i nie mogę zmusić go do współpracy z Orange IPTV - w porównaniu do AC68U, którego około pół roku nie dało się ustawić do współpracy z Orange IPTV, wersja AC52U ma dedykowany port ETH/WAN co skłoniło mnie do odświeżenia drogi przez mękę w temacie routera "do wszystkiego" (ADSL/VDSL i FTTH). Bazując na temacie:

 

http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,3597900006,title,Konfiguracja-IPTV-na-Asus-DSL-AC68U,forumthr...

 

poustawiałem WAN następująco:

 

 DSL-AC52U-WAN.png

 

 A LAN -> IPTV tak:

 

DSL-AC52U-LAN-IPTV.png

 

W porównaniu do działającej konfiguracji z tematu podanego wyżej, różnice znajdziemy tylko w zakładce IPTV - sprawdzona konfiguracja powinna wygladać tak:

 

"Użyć routingu z DHCP ustawić na _>Microsoft 
Odblokować routing pakietów multicast (IGMP Proxy) -> Wlącz
Włącz wydajne przekierowywanie multiemisji (IGMP Snooping) -> Wlącz
UDP Proxy (Udpxy) -> Wlącz"

 

Starałem się ustawić wszystko jak tylko było to możliwe zgodnie z w/w informacjami ale zakończyło się to porażką - dekoder UHD88 nie działa, nie ma aktualnej godziny podanego na wyświetlaczu, brak programów i całej reszty. Kombinowałałem na rózne sposoby z ustawienia parametrów w IPTV ale screenshot powyżej powinien opisywać prawidłową konfigurację dla Orange IPTV:

 

1. Odblokowanie multicast dla service3, czyli VLAN 839.

2. Usunięcie VLAN Tag z WAN

 

Niestety efekt znany i już skończyły mi się pomysły jak ten problem pchnąć dalej. Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Pozdrawiam. 

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Orange IPTV i Asus DSL-AC52U

@ReNeMa być tak tu i masz jeszcze tu

PUK PUK jesteś tam ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange IPTV i Asus DSL-AC52U

Te linki już miałem przerobione przed założeniem tego wątku - jedynie co, to wyłączyłem akcelerację NAT ale nic to nie dało. Problem chyba w tym, że są różnice w ustawieniach - nie mam u siebie, jak to widać nawet na zrzutach, dwóch opcji:

 

1. Use DHCP routes: Microsoft

2. Enable efficient multicast forwarding (IGMP Snooping): enable

 

Tamta solucja ma prawie rok więc pewnie pojawiło się kilka wersji/aktualizacji firmware więc nie wiadomo jak to wygląda aktualnie (na AC52U mam najnowszy firmware dla tego routera).

 

 

 

 
 

Anonim

Nie dotyczy

Orange IPTV i Asus DSL-AC52U

@ReNeMasz opisane dokładnie w poscie 47 http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLanguage=en-us&id=20160424211639828&board_id=11&model=DSL-AC68U...

A po za tym nie masz tego co DSL-AC68U na DSL-AC52U

Przechwytywanie1.PNG


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange IPTV i Asus DSL-AC52U

Dokładnie o tym wpisie napisałem:

 

1. WAN (internet connection)
 vlan 838 - ok
 vlan 839 - ok
 vlan 840 - ok


for all above:
 connection type= BRIDGE - ok
 802.1P = 4 - nie ma takiego parametru

2. LAN (IPTV)
 Use DHCP routes: Microsoft - nie ma takiego parametru
 Enable multicast routing (IGMP Proxy): disable - ok
 Enable efficient multicast forwarding (IGMP Snooping): enable  - nie ma takiego parametru
 UDP Proxy (Udpxy): 0 - ok

3. LAN (switch control)
 Enable Jumbo Frame: disable - ok
 NAT Acceleration: disable - ok

 

Co do ustawień IPTV to jużnie ma tutaj wyboru portu dla STB - teraz ten parametr ustawia się w WAN, gdzie w sekcji Typ połączenia WAN wybieramy tryb BRIDGE i numer portu LAN na który kierujemy ruch:

 

 DSL-AC52U-WAN-bridge.png

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Orange IPTV i Asus DSL-AC52U


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 1
  • 0

Orange IPTV i Asus DSL-AC52U

Hmm... I tutaj mamy zupełnie coś innego i niestety przy mojej najnowszej wersji firmware (1.1.2.3_224) nie ma opcji wyboru IPTV STB Port w zakładce IPTV... Generalnie nie wygląda to zbyt obiecująco bo równie dobrze można by próbować wszystkie możliwe kombinacje ustawień po kolei a i tak nie wiadomo czy akurat nie brakuje jakiejś opcji multicast i wszystko leży i kwiczy...

 

Chyba będę musiał zagadać do chłopaków z X-kom i "wypożyczyć" na testy tego ac68u bo sami dokładnie nie są pewni (w zasadzie bezpiecznie odpisali, że nie współpracuje z Orange IPTV) czy to zadziała...

Anonim

Nie dotyczy

Orange IPTV i Asus DSL-AC52U


ReNe napisał(-a):

Hmm... I tutaj mamy zupełnie coś innego i niestety przy mojej najnowszej wersji firmware (1.1.2.3_224) nie ma opcji wyboru IPTV STB Port w zakładce IPTV... Generalnie nie wygląda to zbyt obiecująco bo równie dobrze można by próbować wszystkie możliwe kombinacje ustawień po kolei a i tak nie wiadomo czy akurat nie brakuje jakiejś opcji multicast i wszystko leży i kwiczy...

 

Chyba będę musiał zagadać do chłopaków z X-kom i "wypożyczyć" na testy tego ac68u bo sami dokładnie nie są pewni (w zasadzie bezpiecznie odpisali, że nie współpracuje z Orange IPTV) czy to zadziała...


@ReNeto jest najlepsze wyjściem wymiana na inny model.

Anonim

Nie dotyczy

Orange IPTV i Asus DSL-AC52U

@ReNe Sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 34
  • 0

Orange IPTV i Asus DSL-AC52U

Ja mam takie ustawienia i telewizja ruszyła.


Screenshot_20190603_060201_org.mozilla.firefox.jpg