Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Jak wygląda sytuacja z zewnętrznym ONT?

 

Tylko techniczny może to zrobić? czy mogę kupić lub wykorzystać swój?

 

Dla przykładu mam UFiber Nano G, co teraz mam zrobić by mój ONT był zaakceptowany/uwierzytelniony w Orange? Czy jest to możliwe? z kim miałbym porozmawiać?

 

z góry dzięki za odpowiedź

 

CC: @BORAX 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@windframe  Działa tylko ONT od Orange. UFiber Nano G nie będzie działać i nikt Ci go nie autoryzuje.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Poniżej pragnę zaprezentować speedtest w następującej konfiguracji:

ONT Huawei HG8010H + Funbox 3.0 

W ustawieniach opcja Zewnętrzny ONT.

Taka konfiguracja również działa bardzo dobrze i stabilnie.

8453949019

 

Dla porównania Funbox 2.0 + te samo urządzenie ONT:

8453980657


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@BORAX  przynajmniej  możesz testować mieć FunBox  3.0   ja nie mogę mi Orange nie da 🙂


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Fajnie ci dali  funbox 3.0 mi niestety od mówili bo jestem starym abonentem a modem tylko dla nowych  starzy nie mają szans eh 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Jak bardzo chcesz to próbuj przez reklamację.

Ja najpierw odbijałem się kilka razy, nawet 3 razy byłem w salonie, już Pan miał mi dać Funboxa 3.0 ale za każdym razem jakiś problem z systemem, w sensie że nie pozwalał.

W końcu poprzez czat na orange.pl miły konsultant zaproponował że może to zrobić na zasadzie reklamacji, trwało to równy miesiąc zanim się zastanowili czy można wymienić Funboxa 2.0 na 3.0 ale w końcu reklamacja uznana, przyjechali sami to wymienić i mam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 15
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Mam Orange światłowód 300 od tygodnia(Daszewice woj. WLKP.).Postanowiłem kupić 2 kable jakości cat 6,by móć podłączyć funbox 3.0 do PC i PS4(telewizję technik już podłączył kablem cat 6) , ponieważ na tych sprzętach lepiej mieć stabilniejsze kablowe połączenie.Natomiast smartfony używają rzecz jasna wifi 5.0.

Na speed test(kilka testów) wyniki są rewelacyjne:

ping 3 ,Pobieranie Mbps 317.54 ,a Przesyłanie Mbps 53.48.
Pingi w grach są dobre , czuć różnicę jakości połączenia.
Wi fi na smartfonach spisuje się super.Nie przetestowałem jedynie gier mobilnych(które wymagają stałego łącza wifi)
Póki co jestem bardzo zadowolony z funbox 3.0.
 
 
 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Używałem FB3 przez kilka miesięcy, w miarę stabilny sprzęt o całkiem dobrym zasięgu i prędkości Wifi 5 GHz ale ma kilka wad: 

 

- piszczy denerwująco prawdopodobnie jakaś cewka wewnątrz, jak ktoś tak jak ja ma wrażliwe uszy i funbox niedaleko łóżka to korzystanie z FB3 jest koszmarem, po wymianie na inny FB3 też piszczał ale ciszej, krótko testowałem FB2 który również piszczy ale ciszej niż FB3

 

- Przy korzystaniu z kabli lepszych niż cat5e, na moim przykładzie cat 6 ekranowane, funbox 3 odcinał co jakiś czas losowy port lan dla dowolnie wpiętego do niego urządzenia, port nie działał tak długo aż nie zrestartowało się funboxa, po wymianie na inny FB3 problem również występował.

 

- Błędy w oprogramowaniu, np. przy zmianie na ipv6 i z powrotem na ipv4 popsuły się przekierowania portów, tzn. pozamieniały się na losowe porty, nie działa dynamiczny dns ( raz działa a raz nie w zależności od humoru FB3) w którym do wyboru są ponadto nieistniejące już serwisy dyn dns, statycznie przydzielanie adresów ip działa w cały świat, nie zawsze pokazuje prawidłowo nazwy komputerów do przydzielonych adresów ip, ponadto smart wifi box nie chciał sparować się poprawnie z FB3 dopóki go nie zrestartowałem, tak samo gdy oddałem Smart Wifi Boxa to na FB3 nawet 2 tyg. poźniej nadal pokazywał mi podłączonego Smart Wifi Boxa i zniknął dopiero po restarcie FB3

 

- Brak zaawansowanych opcji w routerze, np. tryb bridge żeby podłączyć własny router i nie bawić się w wojnę z Orange żeby wymienić FB3 na zestaw z ONT.

 

- Brak podstawowej opcji dostępnej w każdym innym routerze - a mianowicie BRAK możliwości zmiany adresów serwerów DNS, co prawda te z Orange są całkiem dobre i szybko odpowiadają ale jednak nie da się ich zmienić jeśli ktoś ma taką wolę.

 

- Brak prywatności za cenę łatwej diagnostyki zdalnej przez Orange - jedna z bardziej denerwujących mnie rzeczy w FB3 to pootwierane porty do zdalnego zarządzania FB3 przez Orange, przez co Orange ma pełną kontrolę zdalną nad FB3 i Waszą siecią domową, nie da się tego wyłączyć.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Mitar Może coś z kablem kat.6 było nie tak? Funbox nie ma ekranowanych portów LAN i rodzaj kabla nie powinien mieć znaczenia.

 

Jeżeli chodzi o losowe porty po zmianie na IPv6 to moim zdaniem jest w porządku, ponieważ w IPv6 nie ma czegoś takiego jak przekierowanie portów. Co do zasady każde urządzenie dostaje publiczny adres IP. Losowe porty mogą mieć związek z tym, że ruch nieIPv6 przechodzi przez Orangeową bramę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@BORAX 

Ciężko powiedzieć, kabel testowałem podstawowym testerem kabli i było wszystko ok, również na mikrotiku z tym samym kablem brak problemów.

 

Co do losowych portów chodzi mi o to, że testowałem krótko ipv6 i ponownie wróciłem do ipv4 po czym zauważyłem, że porty w przekierowaniach są ustawione na losowe.