Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenie zasięgu wi-fi

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Ograniczenie zasięgu wi-fi

Witam, czy da się jakoś ograniczyć zasięg wi-fi Funbox 2.0? Bo wychodzi mi poza mur, a nie chcę, żeby sąsiedzi korzystali z niego i jeszcze chciałbym zapytać jaki zasięg  ,chodzi o metry ma  tenże Funbox .

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Ograniczenie zasięgu wi-fi

@Anonim czyli zmiana nazwy sieci, zmiana hasła i wyłączenie rozgłaszania ssid. Z programów które znam, są w stanie wychwycić, że sieć jest i to zaszyfrowana, ale bez nazwy. Standardowe WiFi w urządzeniach tej sieci nie zobaczy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

43 ODPOW. 43

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Ograniczenie zasięgu wi-fi

@bruno wi-fi możesz za hasłować  zabezpieczyć pinem  itp ale by zmierzyć zasięg zbytnio nie da się no chyba że folia aluminiowa ale to za duży kłopot

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie zasięgu wi-fi

@bruno  kiepska sprawa z FunBox, większość routerów ze sklepu, ma 3 stopniową regulację wzmocnienia, ja mam w pokoju na niskie, na ulicy nie ma wi-fi ode mnie, tak na marginesie folia aluminiowa ekranuje fajnie, wi-fi nie przejdzie, ba inne fale też, ale trzeba by pod boazerie jak kto ma włożyć.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Ograniczenie zasięgu wi-fi

Moje wi fi jest zabezpieczone, ale dla zdolnego nic trudnego, żeby się włamać , dlatego pytam bo to najpewniejsze rozwiązanie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Ograniczenie zasięgu wi-fi

irek6311 a jakby zrobił ściankę z folii obok routera dało by to coś ?

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie zasięgu wi-fi


@brunonapisał(-a)

Moje wi fi jest zabezpieczone, ale dla zdolnego nic trudnego, żeby się włamać , dlatego pytam bo to najpewniejsze rozwiązanie.


Jest opcja filtrowania po MAC karty sieciowej (wi-fi), swoje sprzęty wpisujesz i obcy wtedy nie wejdzie do sieci, ale czy to ma FunBox nie wiem, ja mam z wolnego rynku.

Tak jak pisałem folia aluminiowa robi za ekran, jak wyłożysz ściany na ulicę to tam wi-fi nie będzie 😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Ograniczenie zasięgu wi-fi

rozumiem cię.  a jak koło rutera zrobisz to potem sobie dostęp zablokujesz a 2.0 raczej  nie da się filtrować


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Ograniczenie zasięgu wi-fi

Ma taką opcję, ale ponoć można się podszyć pod np mój Mac

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenie zasięgu wi-fi


@Citi2017napisał(-a)

rozumiem cię.  a jak koło rutera zrobisz to potem sobie dostęp zablokujesz 


Ja całego pomieszczenia nie wyłoży to wi-fi będzie, ba ta folia odbija fale, więc pokrycie wi-fi będzie dobre, nawet może lepsze, ale tego nie testowałem osobiście.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Ograniczenie zasięgu wi-fi

Ok po testuję tę opcję dzięki.