Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odsprzedaż routera - kilka pytań


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Odsprzedaż routera - kilka pytań

W zeszłym roku podjąłem taryfę LTE dla domu wraz z urządzeniem LTE (router Huawei B315). Jednakże, ze względu, że posiadam własny router z którego jestem zadowolony, ten od Orange nawet nie został rozpakowany. Obecnie w zaplombowanym pudełku leży i zbiera kurz. Chciałbym odsprzedać urządzenie, nie wiem jednak jak wygląda w takiej sytuacji respektowanie gwarancji? Czy jeżeli odprzedam osobie której nie znam, wysyłając go na drugi koniec Polski, powinienem dołączyć Fakturę VAT którą otrzymałem od Orange? Tak aby nabywca mógł zareklamować urządzenie u producenta? Czy w tym urządzeniu są jakieś simlocki, czy będzie ono działać z kartami innych operatorów?

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Odsprzedaż routera - kilka pytań

@michal89  sprawdziłeś co masz w umowie, zazwyczaj (przy telefonach) błya informacja, że ma blokadę SIMlock.

Po drugie, tak się zastanawiam, czy router kupiłeś, płacąc jednorazowo, czy może masz go na raty?

Gwarancja zazwyczaj jest odrębnym dokumentem - wystawianym przez producenta, w serwisie, gdyby trzeba było z niego korzystać, chyba powinna wystarczyć. Faktura i tak zawiera Twoje dane, więc powoływanie się na nią przez inną osobę... to chyba trzebaby podeprzeć umową przeniesienia własności.

 

Anonim

Nie dotyczy

Odsprzedaż routera - kilka pytań

Jeśli urządzenie jest jeszcze na gwarancji to jej podstawą jest podbita i czytelnie wypełniona gwarancja, ewentualnie paragon lub faktura. Tak więc należałoby ją dołączyć do przesyłki. Chociaż mi raz nie chcieli przyjąć sprzętu do naprawy bez paragonu. Ale jak czytam rozporządzenia dot. gwarancji to paragon/faktura nie jest wymagana. Pozdrawiam.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Odsprzedaż routera - kilka pytań

Przeczytałem dokładnie i niestety w umowie widnieje zapis "telefon posiada blokadę simlock" (powinno być router :P).

Płacę za ten router w ratach (przy abonamencie) - czy to uniemożliwi mi aktualnie odprzedaż? W salonie orange poinformowano mnie że mogę w każdej chwili go sprzedać.

Faktura zaweria moje dane, stąd też nie uśmiechałoby mi się jej komuś wysyłać. Mam jednak kartę gwarancyjną.

Anonim

Nie dotyczy

Odsprzedaż routera - kilka pytań

Owszem nic nie stoi na przeszkodzie byś odsprzedał swój router. Owszem najprawdopodobniej posiada on blokadę simlock. Co do gwarancji jeśli masz prawidłowo wypełnioną gwarancję - data zakupu, czytelna pieczątka to........powinno to wystarczyć, ale......może być też tak że w przypadku samej karty gwarancyjnej serwis może skierować nabywcę urządzenia do punktu w której nabył towar.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Odsprzedaż routera - kilka pytań


michal89 napisał(-a):

Przeczytałem dokładnie i niestety w umowie widnieje zapis "telefon posiada blokadę simlock" (powinno być router :P).

Płacę za ten router w ratach (przy abonamencie) - czy to uniemożliwi mi aktualnie odprzedaż? W salonie orange poinformowano mnie że mogę w każdej chwili go sprzedać.

Faktura zaweria moje dane, stąd też nie uśmiechałoby mi się jej komuś wysyłać. Mam jednak kartę gwarancyjną.


@michal89, oczywiście, że to iż kupiłeś na raty nie jest przeszkodą do odsprzedaży, Orange interesuje tylko żebyś spłacił 😉  

Piszesz, że faktura zawiera Twoje dane, to oczywiste, zależy ile jest tych informacji... jeżeli jest to tylko dokument potwierdzający sprzedaż i wydanie z magazynu, to raczej tylko podstawowe dane: imię, nazwisko, adres...  A  jak będziesz sprzedawać, to chyba pod swoimi danymi ... więc?

Update

Ale, jak wcześniej pisałem, jeżeli nabywca miałby się posługiwać Twoją fakturą, to raczej musicie zawrzeć pisemną umowę sprzedaży - żeby potwierdzić przeniesienie własności.

Anonim

Nie dotyczy

Odsprzedaż routera - kilka pytań

Dokładnie @michal89 to co pisze @Misiek62 też można by zrobić. Zawsze będziesz Ty bezpieczniejszy i kupujący 🙂 Tak więc obie strony będą zadowolone 🙂 @Misiek62 Serce Serce