Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT - czy musi być podłączane przez technika?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

ONT - czy musi być podłączane przez technika?

Mam 1gbps. Orange zaproponowało mi przedłużenie umowy i wymianę FB3 na FB6. Przy okazji chcę ugrać ONT; sprzedawca oczywiście nie może mi tego załatwić, ale polecił dzwonić do obsługi klienta. Zamierzam tak zrobić i powiedzieć, że mogę przyjąć ofertę jeśli będę miał ONT. 

I tu pytanie, czy podłączenie ONT musi być wykonane przez technika za 100 zł + vat, czy po prostu wystarczy że wepnę światłowód z jednej strony a FB3 (póki co) z drugiej? Czy Orange wysyła ONT kurierem, tak jak wysyła FB6? Sprzedawca poinformował mnie, że kurier przynosi FB6 i umowę do podpisu, ale ONT muszę załatwić sobie sam.

Chciałbym, aby udało się tak, że ONT przyjdzie jednym kurierem, ja sobie je podłączę, po czym akceptuję ofertę promocyjną, drugi kurier przynosi FB6, jeśli wszystko dobrze działa to zostaje, jeśli nie, to zostawiam sobie ONT i podłączam do niego mojego Asusika (co nie wszyscy go lubią).

Co myślicie?

13 ODPOW. 13

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

ONT - czy musi być podłączane przez technika?

@yygreko ONT montuje wylacznie technik. Nie przychodzi ono kurierem. Jaki jest sens montowac ONT i podlaczac do niego Funboxa? Jezeli chcesz korzystac z Funboxa to nie trudz sie z zalatwianiem ONT. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

ONT - czy musi być podłączane przez technika?

@yygreko ONT montowane jest tylko i wyłącznie przez technika. Nie jest to opcja płatna. Technik zawsze zamontuje ONT z FunBox-em, tak jak w zamienieniu, umowie będzie. Ty sam możesz zastąpić FunBox-a swoim routerem. Zakładam, że masz samą usługę internetową. Z IP TV Orange są już trudności zastępując FunBox-a własnym routerem. W takim przypadku szkoda zachodu na kombinowanie z zewnętrznym ONT.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ONT - czy musi być podłączane przez technika?

@ketrasaArtur nie wiem jak z ONT, ale mi podczas przedłużania umowy i wymiany FB wyskoczyła opcja z instalacją przez technika i gdybym ją zaznaczył to koszt  tej usługi 100+vat. Więc czy na pewno montaż ONT jest darmowy? Oczywiście ja wybrałem samodzielny montaż FB, nie wiem jak z ONT nie zgłębiałem tematu gdyż nie potrzebuję, oczywiście chodzi mi o opłatę za instalację ONT.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

ONT - czy musi być podłączane przez technika?

@slav72 czyli na to wygląda, że montaż ONT przez technika jest tylko przy podpisywaniu nowej umowy. Przy kontynuacji już opcja płatna. Dziwne to dla mnie, bo jakoś od Orange trudno zdobyć ONT, przynajmniej tak wnioskuję z opisów na forum, a  tu jest opcja, ale płatna, chyba, że samemu się zamontuje. No cóż, dzięki za sprostowanie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

ONT - czy musi być podłączane przez technika?

@ketrasaArtur trochę zagmartwałem swoją wypowiedz i nie zrozumieliśmy się, chciałem napisać że instalacja FB przez montera wyskoczyła płatna, więc zdaje się że instalacja ONT przy przedłużeniu też może być płatna. Nie chodziło mi o to że jest opcja wyboru ONT przy przedłużaniu. Z góry sorki za poplątaną poprzednią wypowiedz, odniosłem się do Twojego postu że montaż jest darmowy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

ONT - czy musi być podłączane przez technika?

@slav72 więc może lepiej zrezygnować z przedłużania umowy i zrezygnować, ale tak żeby np Twoja partnerka, bądź rodzic wziął tym razem na siebie umowę. I wtedy masz możliwość wzięcia tego wszystkiego wraz z ONT w ramach instalacji dla nowego klienta 😉 a czasem jest to jeszcze w lepszych pieniądzach niż dotychczas.. warto to przemyśleć 🙂

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

ONT - czy musi być podłączane przez technika?

@byczyn_86 Jaki jest sens podłączania FB6 do ONT? Nie ma, ale to jest moja instalacja bazowa, tzn. chcę mieć pewność, że to zadziała, wtedy będę miał opcje. Nie chcę podłączać przy techniku Asusa, bo jak to nie zadziała, to powiedzą że to wina mojego routera. A faktycznie to chcę rozważyć: albo sam FB6 albo ONT+Asus.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

ONT - czy musi być podłączane przez technika?

@ketrasaArtur no właśnie jak znam życie (a sądzę, że znam je dość dobrze ;)))), to właśnie JEŻELI ONT tylko z technikiem, to przy przedłużeniu umowy technik_koszt = 100 zł. 

Przy nowej umowie instalacja jest za darmo, niezależnie czy z czy bez ONT. I właśnie dlatego zacząłem ten wątek, aby podpytać czy komukolwiek udało się dostać od Orange samo ONT i samodzielnie je zamontować... znowu znając życie - zapewne nie, bo skoro Orange musi dać dodatkowe urządzenie, to chce sobie pokryć koszty tego urządzenia w jakimś stopniu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

ONT - czy musi być podłączane przez technika?

Inflacja... potwierdziłem w BOKu, że ONT jest możliwe, trzeba zamówić technika za 149 zł...