Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ONT+ Własny router zamiast FB6

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 17
  • 0

ONT+ Własny router zamiast FB6

Cześć,
potrzebuję informacji co do zastąpienia Funboxa 6 przy pomocy ONT (HG8010v3 kupiony samodzielnie) oraz własnego routera DreyTek wspierającego PPPoE - według konfiguracji jak w poniższym linku, czyli PPPoE, Vlan tag 35.
https://draytek.pl/przyklady/wan-dostep-do-internetu-w-trybie-pppoe-fiber-orange/#przyklad

Dostałem login i hasło od pomocy technicznej,  urządzenie nie może nawiązać połączenia z PPP. Następuje rozłączenie Timeout.
Drugi raz spróbowałem z mikrotikiem i on również miał podobny problem.

Czy ONT działa w sposób pasywny, czy trzeba go zautoryzować hasłem w jego konfiguracji? Wydaje mi się, że tutaj leży mój problem ale mogę się mylić. Oferta Biznes Love, pomoc techniczna co telefon sama sobie zaprzecza 😞 .

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

ONT+ Własny router zamiast FB6


@Wexusnapisał(-a)

Cześć,
potrzebuję informacji co do zastąpienia Funboxa 6 przy pomocy ONT (HG8010v3 kupiony samodzielnie)
...


W tym miejscu należy wywód przerwać. Z praktyki wiadomo, że kupiony samodzielnie ONT NIE BĘDZIE DZIAŁAŁ. Nic z tym nie zrobisz.

 

PS. Gdybyś przed podjęciem decyzji zakupowej rozejrzał się po tym forum, to z pewnością znalazłbyś liczne wątki poświęcone zbliżonej tematyce i uniknąłbyś konsekwencji. Jedyną słuszną i skuteczną drogą zastąpienia FB własnym sprzętem jest uzyskanie ONT od operatora. Jest to możliwe, przy pierwszej instalacji nawet za darmo, ale musi to być ONT wynajęty od operatora. Przy zmianie w trakcie umowy konieczna jest (płatna) asysta techniczna. Naturalnie mogło się coś zmienić w polityce operatora, ale byłaby to zmiana o iście kopernikańskich proporcjach więc uważam ją za niemożliwą.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

ONT+ Własny router zamiast FB6


@Wexusnapisał(-a)

Cześć,
potrzebuję informacji co do zastąpienia Funboxa 6 przy pomocy ONT (HG8010v3 kupiony samodzielnie)
...


W tym miejscu należy wywód przerwać. Z praktyki wiadomo, że kupiony samodzielnie ONT NIE BĘDZIE DZIAŁAŁ. Nic z tym nie zrobisz.

 

PS. Gdybyś przed podjęciem decyzji zakupowej rozejrzał się po tym forum, to z pewnością znalazłbyś liczne wątki poświęcone zbliżonej tematyce i uniknąłbyś konsekwencji. Jedyną słuszną i skuteczną drogą zastąpienia FB własnym sprzętem jest uzyskanie ONT od operatora. Jest to możliwe, przy pierwszej instalacji nawet za darmo, ale musi to być ONT wynajęty od operatora. Przy zmianie w trakcie umowy konieczna jest (płatna) asysta techniczna. Naturalnie mogło się coś zmienić w polityce operatora, ale byłaby to zmiana o iście kopernikańskich proporcjach więc uważam ją za niemożliwą.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 17
  • 0

ONT+ Własny router zamiast FB6

Dziękuję bardzo za konkretną i rzeczową informację. 
Infolinia techniczna mówiła, że nie będzie problemu z własnym ONT. Specjalnie najpierw zadzwoniłem, czy konkretny model będzie działał. 
Wyszło jak zawsze.

P.S Opcja szukaj mi nie pomogła. 😐 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

ONT+ Własny router zamiast FB6

@Wexus 

Przepraszam że musiałem Cię rozczarować, ale niestety w praktyce tak to teraz wygląda. Problemem nie jest techniczna możliwość działania, tylko brak procedur umożliwiających dopisanie "obcego" egzemplarza do bazy danych. Bez tego sprzęt się w sieci nie autoryzuje i nie będzie działał. Jeśli pokopie się w tym forum wystarczająco głęboko to można nawet znaleźć niektóre szczegóły tego procesu logowania/autoryzacji, ale nie ma tego na tyle dużo żeby nawet marzyć o złamaniu tych zabezpieczeń (nie żeby to było legalne). Natomiast uzyskanie ONT od operatora staje się coraz łatwiejsze, więc jakaś droga do własnego rutera jest.

Co do tematyki ONT-o podobnej, to większość wątków jest w sekcji forum dotyczącej modemów i ruterów, sporo historii (i dalszych linków) jest na przykład w tym temacie-rzece:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/ONT-w-Orange/td-p/235159/jump-to/first-unread-message

Zachęcam do pozostania z nami na forum, może akurat Ci się spodoba.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ONT+ Własny router zamiast FB6

@Wexus  bardzo słabo że infolinia wprowadziła Cię w błąd, kolejny raz potwierdza się to że pomocy lepiej szukać na forum niż u niby przeszkolonych "techników" z infolinii...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 17
  • 0

ONT+ Własny router zamiast FB6

Dokładnie do tych samych wniosku doszedłem i udałem się na forum.

Zamówiłem technika z ich własnym ONT.
Technik przyjechał ale bez ONT i pyta się co on ma tutaj zrobić . Okazało się, że wysłali podwykonawcę, który nie ma w ogóle na stanie urządzeń ONT. Dziwił się, że funbox 6 nie ma dostępnego trybu bridge. Wystawił teraz zgłoszenie do Orange z prośbą o wyjaśnienie.

 

To jest jakiś cyrk.
😩