Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy komputer brak internetu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Nowy komputer brak internetu

Witam. Od wczoraj posiadam nowy komputer z windows 10 oraz drugi z windowsem 7 i na obu byly problemy. Wersja liveboxa to 2.0 i z Internetem łączę sie przez adapter sagem 762 bezprzewodowo. Na starych systemach trzeba bylo instalować oprogramowanie z plyty, a przy przesiadce na win 7 wystarczyło tylko podpiac, wpisac klucz i gotowe. Zacznijmy od win 7, na ktorym wszystko dzialalo dobrze przez kilka lat. Pare dni temu byl formatowany i samo podlaczenie nic nie dawalo. Przy diagnostyce systemowej wyskakiwalo, ze kabel sieciowy nie zostal podlaczony. W ogole byla tylko ikonka z czerwonym 'x' ,nawet pobliskie sieci nie wskakiwaly. Szperalem w opcjach, odpinalem/podpinalem, restartowalem liveboxa, szukalem pomocy w sieci i nic, az w koncu natknalem sie na strone orange ze 'sterownikami do adapterow sagem'. Wybralem swoj model, pobralem, zainstalowalem i zaczęło dzialac. Niestety to samo rozwiazanie pomoglo tylko czesciowo na win 10. Po instalacji sterownika, w start-polaczenia sieciowe pojawilo sie wifi sagem. Kiedy naciskam przycisk z przodu liveboxa na kilka minut ikonka z czerwonej zmienia sie na zolta i gdy w tym momencie uruchamiam diagnostyke wyskakuje blad z serwerem dns. Probowalem ( we właściwościach ipv4 )ustawienia reczne ze strony orange oraz automatyczne, ale i to i to nie dziala. Po paru minutach ikonka znow wraca do czerwonej. Komputer jest całkowicie nowy, jedyne co bylo instalowane to sterowniki, takze nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna. Dodam jeszcze, ze na telefonie z wifi moge korzystac jak zwykle, tylko z komputerami cos jest nie tak. Bylbym wdzieczny za porady.
16 ODPOW. 16

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Nowy komputer brak internetu

Wymień to sagemowskie muzeum techniki na jakiegoś tp-linka za 30 zł, będziesz miał spokój...

https://www.komputronik.pl/product/163788/tp-link-tl-wn725n.html

Anonim

Nie dotyczy

Nowy komputer brak internetu

@RonniegprMasz komputer stacjonarny czy laptopa z Windows 10 ?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Nowy komputer brak internetu

To jest stara karta bezprzewodowa. Nie ma sterowników do nowych systemów i Sagem Ci nie ruszy na Win10. Kup nową kartę za pare dych.

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Nowy komputer brak internetu

@Anonim To dalej jest reanimowanie trupa, przecież tak karta „działa” tylko w 801.11b/g. Cała sieć na tym cierpi. Wymiana na cokolwiek nowszego to najlepsze co można zrobić. 

No chyba, że ten nowy komputer z Win10 to laptop, to nowsze WiFi na pewno ma już wbudowane i z niego wypadałoby skorzystać.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Nowy komputer brak internetu

Komputer stacjonarny. Wlasnie te sterowniki bralem z tego co zostało podlinkowane. Czyli wystarczy kupic lepszy model i bedzie dzialac?
Anonim

Nie dotyczy

Nowy komputer brak internetu

Jak jest stacjonarny możesz kupić za kilka złotych kartę wewnętrzną 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Nowy komputer brak internetu

Powinno. Karta którą ci proponowałem działa z WIn10 bez instalacji jakichkolwiek sterowników.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Nowy komputer brak internetu

Okej, dziękuje bardzo za pomoc. Internet 'zatrybił', ale problemów ciąg dalszy. Nie wiem jak to nazwać, ale ogólnie mówiąc męczy mnie bardzo słaba jakość/prędkość.
Kupiłem nowy adapter i jeszcze z nim był jeden problem, ale się uporałem. Była do niego płyta ze sterownikami, bo samo podpięcie nic nie zdziałało. Przy instalacji wyrzucało błąd, że wersja systemu operacyjnego nie pasuje. Próbowałem odpalać w trybie zgodności, jako admin i ciągle było to samo. W końcu pobrałem telefonem ze strony producenta, przesłałem na kompa i przeszło, działa. Model to digitus 150n.

 

Teraz wracając. To się bardziej sprowadza do korzystania z prostych rzeczy, z którymi dawniej nie było problemu. Przy jakimkolwiek pobieraniu prędkość jest bardzo niska, do tego bardzo często się ono rozłącza. Youtube oglądam z przycinkami na 144p, strony w przeglądarce otwierają się nawet do minuty, a gry sieciowe to już w ogóle. Do tego wrzuciłem sobie do neta paczke z ważnymi plikami ze starego komputera, który został sformatowany i teraz nie mogę tego pobrać. To raczej nie wynika z niskiej prędkości, bo dawniej to wszystko grało bez problemu. Na stronie orange, gdzie można sprawdzić zasięg internetu; mój adres ma do 20mbs i taki sam zapis mam w umowie. Byłem jeszcze na stronie z awariami orange i jedyny zapis jaki jest to prace w dniu 9 czerwca, czyli to też nie jest przyczyną. Zrobiłem jeszcze diagnostykę, która nic nie wykazała. Skan sieci avastem wykrył jakiś problem z dns, ale przy ponownych skanowaniach już tego nie było.

 

Byłem też dzisiaj w punkcie orange w mieście i ogólnie pracownicy rozłożyli ręce mówiąc, że oni nic nie mogą zrobić i żeby dzwonić na infolinie. Próbowałem ponad godzinę, niestety ani razu nie udało się z kimkolwiek połączyć.Co ciekawe, pobierałem dzisiaj program na telefon, korzystając z domowego wifi i prędkość dochodziła do 1700, czyli +- tak jak powinno być. Natomiast na komputerze dobrze jest gdy idzie 50, co dosyć odbiega od dzisiejszych standardów. To by wskazywało na problem po stronie komputera. Coś jeszcze da się zrobić?