Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niestabilny Funbox 3.0 i dodatkowy router


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Niestabilny Funbox 3.0 i dodatkowy router

Od kilku dni walczę z nowym routerem Funbox 3.0 i niestety mam kilka problemów:

- sam wyłącza WIFI - rano wstaję, włączam kompa i muszę się łączyć z siecią (w UPC zawsze logował się z automatu + wszystkie komputery i drukarka w sieci), 

- zasięg wifi jest fatalny - kilka metrów dalej i jest jedna kreska, 

- mam kilka komputerów w sieci, drukarka wifi i podpięty kablem RJ45 dysk WD jako domowy server z plikami i co chwila się coś wyp... 

 

Pytanie więc jaki polecacie zewnętrzny router, do którego "puszczę" sam internet z Funboxa (mam 300mb/s) i który bez problemu obsłuży mi te wszystkie funkcje na zasadzie "podłącz, skonfiguruj i zapomnij"? Myślałem o np. Fritz lub czymś z podobnej półki tak do około 1000 zl. W domu prowadzę małą firmę w branży postprodukcji video i audio, przez VPN pracuję 2x w tygodniu dla firmy za granicą i potrzebuję, żeby mi wszystko działało bez problemów.

 

Co ważne... Jak nie ma mnie kilka dni czy tygodni w domu, to chciałbym by moja żona (wspaniała osoba z mnóstwem zalet, ale technologicznie upośledzona) mogła korzystać z internetu i domowego serwera plików. Może więc coś z funkcją zdalnej kontroli nad wszystkim? 

 

Będę wdzięczny za jakieś pomysły i na pewno po zakupie nowego sprzętu podzielę się tutaj opinią - również po jakimś czasie używania w domu/biurze.

 

 

 

 

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Niestabilny Funbox 3.0 i dodatkowy router


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Niestabilny Funbox 3.0 i dodatkowy router

Mogę z czystym sumieniem polecić ten model:

https://www.synology.com/en-global/products/RT2600ac

 

Tony.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Niestabilny Funbox 3.0 i dodatkowy router

To może być świetne rozwiązanie! Szczegolnie z podwójnym WAN-em. Zostawiłem sobie UPC za który płacę 20 zł miesięcznie i mogę go podpiąć jako backup. 

Długo korzystasz z tego Synology? Wiem, że tak naprawdę to dopiero po kilku miesiącach bezawaryjnej i bezobsługowej pracy można autorytatywnie stwierdzić czy faktycznie to jest właśnie to...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Niestabilny Funbox 3.0 i dodatkowy router

Ja mam go od maja - przesiadłem się na niego z Drayteka Vigor 2820Vn - jak "zaprzyjaźniłem się" z jego filozofią pracy (bajerancki interfejs) - to urządzenie naprawdę bardzo dobre i wydajne. O szczegółach (dokładny test) i wrażeniach użytkowników możesz poczytać np. tu: 

https://openitforum.pl/forums/topic/1676-synology-rt2600ac-nowy-router-ac2600/  

A o działaniu i różnych wrażeniach tu: https://openitforum.pl/forums/forum/100-synology/

 

Tony.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Niestabilny Funbox 3.0 i dodatkowy router

Mały update. Ponieważ cierpliwość nie jest moją cechą charakteru, zamówiłem Fritzboxa 4040. 

 

To niecałe 400 zł, a w testach online, po polsku i angielsku, jest sporo zachwytów na jego temat. Fritz daje 100 dni na testy (choć pewnie jest w tym jakiś haczyk) - myślę, że jeśli po 2 tygodniach zapomnę o jego obecności, to będzie OK. Na pewno dam tutaj znać co i jak.

 

Tym czasem, jeśli ktoś w Was ma jeszcze inne rozwiązania, to piszcie - jak nie mnie to może komuś się przyda.