Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Netgear + zew. ONT + IPTV + Multiroom


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 14
  • 0

Netgear + zew. ONT + IPTV + Multiroom

Witam,

Postanowiłem wymienić wspaniały router Funbox 3.0 na własny i padło na Netgear x4s D7800. Od Orange wydusiłem zewnętrzny ONT. 
Nawet ustawiłem IPTV ale problem polega na tym że mam multiroom i o ile wszystko fajnie działa w sypialni tak w pokoju dziennym mogę mieć albo IPTV albo internet. 
W Funboxie nieważne gdzie co mam podłączone zawsze jest TV, VOD i internet po kablu. W netgearze nie jestem w stanie tego osiągnąć czy to znaczy, że się nie da?

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Netgear + zew. ONT + IPTV + Multiroom

@Galski83 popatrz na ten temat.

https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Modemy_routery_i_inne/thread-id/13038/...

Co chwila zaczynają się pojawiać tematy jak Twój. Może coś w temacie z linka uda się znaleźć do Twojej konfiguracji urządzeń.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 14
  • 0

Netgear + zew. ONT + IPTV + Multiroom

Z tego co do tej pory się dowiedziałem potrzebuję router z vlanami a w dodatku taki który na jednym porcie ethernet obsłuży kilka usług. Routera takiego nie znajdę raczej w opcji home ale pytanie czy istnieje jakiś nieoficjalny soft do któregoś z dostępnych routerów????

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Netgear + zew. ONT + IPTV + Multiroom

@Galski83 i tutaj rodzi sie u mnie pytanie z czystej ciekawosci. Czy warto wymieniac Funboxa, na ktorym jak piszesz wszystko dzialalo? Netgear w czyms jest lepszy? Bardziej konfigurowalny? (choc jak widac chyba nie do konca) Po co grzebac w czyms co dobrze dziala? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 14
  • 0

Netgear + zew. ONT + IPTV + Multiroom

No właśnie nie do końca. Net na netgear zapitala w porównaniu z funboxem. Nie wspominając o wifi które przy FB3 nie wystarcza na pokrycie mieszkania o naprawdę nie wielkim metrażu. Pomijając kwestie NAT-a w grach etc. to chciałbym mieć możliwość wyboru/zamiany na coś lepszego niż to co proponuje Orange. Błędem jest wybór IPTV, które naprawdę oprócz obciążania siebie nic nie daje. No i po tym forum wnioskuje że trzeba będzie pozostać z tym co jest do końca umowy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Netgear + zew. ONT + IPTV + Multiroom

@Galski83 czyli jakies rozwiazanie dzieki forum udalo sie uzyskacEmotikon: Bardzo szczęśliwy