Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadciąga... Funbox 10...???


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 47
  • 0

Nadciąga... Funbox 10...???

No tak , ale akurat dla mnie fakt posiadania WiFi 6E było kluczowe. Dlatego chce funboxa 10. A tu wychodzi na to że oferta droga a sam router póki co będzie działać w okrojny sposób. A nie wykluczone że certyfikacje zrobią nie na WiFi 6E tylko na 7 i to za pół roku.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1776
  • 8628
  • 65

Nadciąga... Funbox 10...???

@DanteM Dużo masz urządzeń z radiem 6 GHz?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1500
  • 6499
  • 43

Nadciąga... Funbox 10...???


@Samotnicknapisał(-a)

Nie mogę znaleźć tego zdjęcia z testowego FB10 w salonie Orange. Czy tam nie było 8/8 Gb/s ?


Oprócz zdjęcia jest też wideo. 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Nadciąga... Funbox 10...???


@Samotnicknapisał(-a)

@DanteM Dużo masz urządzeń z radiem 6 GHz?


U mnie jest w tej chwili 5 urządzeń z 6E 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 47
  • 0

Nadciąga... Funbox 10...???

Z 3 się znajdą póki co. Ja zdaję sobie ze to zachcianka gadżeciarza i że na WiFi 6 prędkości będą prawie takie same. To dopiero WiFi 7 zrobi różnicę. A Funbox 10 po aktualizacji wprowadzi obsługę WiFi 7.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 459
  • 878
  • 3

Nadciąga... Funbox 10...???

Przecież urządzenia z wifi 7 już są dostępne. Orange pisze nieprawdę sugerując że Funbox 10 obsługuje najnowszy standard.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2116
  • 7788
  • 31

Nadciąga... Funbox 10...???

Zgoda. To, co Orange wypisuje jest nie do zniesienia!


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 47
  • 0

Nadciąga... Funbox 10...???

Powiem wam tak, nie chce bronić Orange. Który inny operator ma taki dobry router jak Funbox 6? On na rynku jest od 3 lat. Wiadome że nie jest idealny (bridge lub brak możliwości własnego ont i swojego sprzętu). Zasięg WiFi funboxa 6 jest naprawdę dobry, stabilność też ok. A to router od operatora. Więc idealnie nie jest ale inni mają przeważnie gorzej. Orange nie blokuje póki co własnych ont. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2116
  • 7788
  • 31

Nadciąga... Funbox 10...???


@DanteMnapisał(-a)

Który inny operator ma taki dobry router jak Funbox 6?


tutaj piszemy o Funbox 10


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 243
  • 2

Nadciąga... Funbox 10...???

FB6 jest tak naprawdę świetny biorąc pod uwagę cenę dla użytkownika końcowego. Gdyby pozwalał na odseparowanie urządzeń IoT, ale tak, by móc zezwolić na dodanie pewnych reguł na firewallu by ograniczona komunikacja była możliwa, lub po prostu miał tryb bridge na życzenie, to wielu użytkowników nie potrzebowałoby niczego innego.

Niestety ten sam zapewne problem i niezrozumiałe ograniczenie (brak bridge, brak oddzielnego ONT) będziemy widzieli w FB10 😞