Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mylące informacje na stronie ustawień routera.


Poziom 2, Obserwator Przestworzy
  • 0
  • 0
  • 0

Mylące informacje na stronie ustawień routera.

Witam. Przedstawiam wam taki dziwny problem z routerem. A mianowicie pokazuje mi że usługa internetu i TV jest wyłączona ale jakimś magicznym cudem wszystko po podaniu hasła może się podpiąć pod internet. Wyświetla również że Wi-Fi jest dezaktywowane, a działa.
Ktoś może mi to wyjaśnić?


Screenshot_20170417-184402.png
3 ODPOW. 3
Anonim

Nie dotyczy

Mylące informacje na stronie ustawień routera.

@Niewiem66 Podaj jeszcze wersie firmware?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

Mylące informacje na stronie ustawień routera.

Ta strona ze statusem routera jest AFAIK oparta na JavaScript i pobiera informacje o stanie rutera poprzez osobne żądania XHR / AJAX (czyli sama odpytuje ruter o poszczególne informacje nt. stanu łącza, listy podłączonych urządzeń, itd.).
Prawdopodobnie informacje o stanie WiFi i Internetu są odbierane za pomocą innych żądań (lub żądania) XHR / AJAX niż informacje o stanie telefonu i liście podłączonych urządzeń - kod JavaScript na stronie konfiguracyjnej osobno odpytuje ruter o stan telefonu, o listę podłączonych urządzeń, o stan WiFi, itd.

Można to wszystko zobaczyć, jak włączysz sobie narzędzia developerskie (narzędzia na programistów) i otworzysz kartę Sieć. Jak sam otwieram swoją stronę konfiguracyjną (mam Liveboksa 2), to najpierw mi się pokazuje telefon=nieaktywny (i brak podłączonych urządzeń), a potem zmienia mi się na telefon=aktywny a podłączone urządzenia się wyświetlają - tak że przez pewien czas widzę błędne wartości.

Prawdopodobnie zapytanie o stan WiFi i Internetu się gdzieś zagubiło i strona konfiguracyjna rutera nie otrzymała tych informacji, dlatego nie zaktualizowała statusu.

Tak na przyszłość, jak się łączysz ze stroną konfiguracyjną rutera, to używaj HTTPS: https://192.168.1.1 . Będziesz musiał zaakceptować ostrzeżenie ze wzgl. na certyfikat, ale to jest bezpieczniejsze (i bardziej niezawodne).

IMHO jest tutaj drobna usterka firmware, że przed otrzymaniem odpowiedzi na żądania XHR / JSON pokazywane są błędne wartości.

Anonim

Nie dotyczy

Mylące informacje na stronie ustawień routera.


Niewiem66 napisał(-a):

Witam. Przedstawiam wam taki dziwny problem z routerem. A mianowicie pokazuje mi że usługa internetu i TV jest wyłączona ale jakimś magicznym cudem wszystko po podaniu hasła może się podpiąć pod internet. Wyświetla również że Wi-Fi jest dezaktywowane, a działa.
Ktoś może mi to wyjaśnić?


@Niewiem66, czy nie prościej jest tak na MO?

Konfiguracja modemu.JPG