Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Modem Funbox 2 i WPS

Anonim

Nie dotyczy

Modem Funbox 2 i WPS

Zestawienie połączeń, czyli wg zdobytej wiedzy-parowanie, spowodowało u mnie wyłączenie filtrowania adresów MAC. Dziwne zachowanie routera po skonfigurowaniu w smartfonie aplikacji FunBox i próbie wyszukania urządzenia, by zestawić wszystkie połączenia WiFi zarówno w PC, jak i w smartfonie. Stało się tak po wejściu w menu routera, ponieważ przycisk WPS z tyłu obudowy nie zareagował. Dopiero włączenie w menu zsynchronizowało wszystko, ale wyłączyło się automatycznie filtrowanie. Będę jeszcze drążył takie zachowanie, bo moim zdaniem, nie powinno tak być. Smartfon przy wielu próbach "pluł się" z powodu błędówEmotikon: Szczęśliwy

16 ODPOW. 16

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Modem Funbox 2 i WPS

Tak niestety ma być. Musisz wybrać wygoda lub bezpieczeństwo.
Anonim

Nie dotyczy

Modem Funbox 2 i WPS


Piotrekk85 napisał(-a):
Tak niestety ma być. Musisz wybrać wygoda lub bezpieczeństwo.

@Piotrekk85, sprecyzuj, bo takie ogólnikowe teksty to już parę razy tutaj słyszałem. Ja też mam swoje określenie, ale netykieta nie puszczaEmotikon: Smutny


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Modem Funbox 2 i WPS

Jeśli ktoś chce być bezpieczny i ma włączone filtrowanie MAC, to powinien robić ręcznie dodawanie nowych urządzeń.

Jeśli ktoś chce mieć wygodę, może używać WPS i wtedy każde urządzenie może się połączyć. Owszem niektóre routery mają opcje łączenia przez WPS i filtrowania MAC, ale wtedy jak chcesz kontrolować kto się łączy? To względnie łatwo oszukać.

Anonim

Nie dotyczy

Modem Funbox 2 i WPS

@Piotrekk85, sęk w tym, że dodawanie FB2 do smartfona odbywało się ręcznie przez wpisanie całego klucza i skan kodu QR. Natomiast kliknięcie w ikonkę FB wyłącza WiFi, jeżeli wyrazisz zgodę. Ten test muszę powtórzyć, jak znajdę chwilę czasu.

Anonim

Nie dotyczy

Modem Funbox 2 i WPS

Ja swoim routerze mam cos takiego jak dodaje nowe urządzenie po WiFi to sparowaniu widzę, jakie jest dodany plus jego adres MAC.

Anonim

Nie dotyczy

Modem Funbox 2 i WPS

@Anonim, będę jeszcze testował od początku, bo wydaje mi się, że nie wszystko jest ok. Na dole menu routera jest czysto i być może trzeba wymusić ręcznie, jak w smartfonie to robiłem.

Anonim

Nie dotyczy

Modem Funbox 2 i WPS

@AnonimWedług mojej wiedzy jak miałeś dopisane urządzenia po adresie MAC po WiFi czy LAN to kolejne urządzenie nie powinno, się połączyć przez naciśnięcie przycisku WPS po to się filtruje. Chyba ze wcześniej wpisałeś adres MAC do FB

Anonim

Nie dotyczy

Modem Funbox 2 i WPS

@Anonim, właśnie że nie wprowadzałem nic w menu FB.

Anonim

Nie dotyczy

Modem Funbox 2 i WPS

@AnonimMoże jakiś błąd w sofcie FB powinien być komunikat ze nie można dodać urządzenia jutro spróbuje sprawdzić na swoim jak będzie się zachowywał.