Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Logowanie do modemu z podejrzanych adresów IP - ??!


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Logowanie do modemu z podejrzanych adresów IP - ??!

► W temacie dodano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Co jakiśczas w logach modemu (Cellpipe 7130) pojawiają się następujące niepokojące wpisy:

Apr 30 02:56:58 user alert kernel: 100003 Detect remote tftp login src ip = 184.105.139.98
Apr 30 15:26:58 user alert kernel: 100004 Detect remote http login src ip = 94.102.49.190
May 1 03:57:47 user alert kernel: 100003 Detect remote tftp login src ip = 184.105.139.86

 

Czy można jakoś wyłączyć remote access do modemu?

 

 

Pozdrowienia,

 

Michał

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Logowanie do modemu z podejrzanych adresów IP - ??!

@surfekTo chyba czas pomyśleć o nowy routerze już bardzo dawno skończyło się wsparcie.

 

http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,3240600006,title,dziwne-logi-na-cellpipe,forumthread.html


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Logowanie do modemu z podejrzanych adresów IP - ??!

a co teraz Orange zakłada do DSLa? Bo ja ten modem dostałem znów przy naprawie (poprzedni się restartował)?

Anonim

Nie dotyczy

Logowanie do modemu z podejrzanych adresów IP - ??!

@surfekPytaj się w BOK-u co dają. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Logowanie do modemu z podejrzanych adresów IP - ??!

Jeśli masz urządzenie od Orange, to jest to coś powiązane z automatyczną diagnostyką usługi/urządzenia.
Anonim

Nie dotyczy

Logowanie do modemu z podejrzanych adresów IP - ??!

Po przetłumaczeniu Apr 30 02:56:58 ‎jądra alertu użytkownika: 100003 Wykryj tftp zdalnego logowania src ip‎ = 184.105.139.98

@surfekTu masz instrukcje


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Logowanie do modemu z podejrzanych adresów IP - ??!

Dziękuję za instrukcję, ale nie bardzo rozumiem w czym mi ona pomoże 😉

Dostępu do konta administrator niestety nie mam żeby wyłączyć możliwość zdalnego logowania.

 

Szkoda, że Orange daje takie stare modemy bez wsparcia - DSL miałem zakładany niedawno.

 

Rozumiem, że nie inwestują w miedź i liczy się tylko FTH, ale niestety w mojej lokalizacji jest tylko miedź, więc muszę się bujać z DSLem. 

 

Jakie modemy polecacie do DSLa? 

Anonim

Nie dotyczy

Logowanie do modemu z podejrzanych adresów IP - ??!

@surfekMaja tez inne routery DSL jak Comtrend VI-3223u

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

Logowanie do modemu z podejrzanych adresów IP - ??!

Zresetuj modem do ustawień fabrycznych (jeśli nie możesz tego sam zrobić, to zadzwoń na infolinię i poproś o to), następnie zmień wszędzie domyślne hasła.

 

"Dostępu do konta administrator niestety nie mam żeby wyłączyć możliwość zdalnego logowania."

Jeśli nie możesz tego zrobić samodzielnie, to dzwoń na infolinię. Czasami może być potrzeba wykonania kilku rozmów, więc próbuj.

 

Czy zmieniłeś domyślne hasło użytkownika?