Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Livebox 2.0 - brak ograniczenia do internetu via IP ver 6


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Livebox 2.0 - brak ograniczenia do internetu via IP ver 6

Witam, wczoraj doznałem "lekkiego" zdziwienia, że mimo ustawionych ograniczeń do internetu (limit czasowy) dla urządzeń moich milusińskich, mają oni dostęp do internetu po wyznaczonym limicie ... szybko okazało się, że ograniczenie to, działa tylko dla adresacji z IP ver 4 (po wyłączeniu IP ver 6 w Win7, nie ma dostępu do internetu).

Tak więc pytanie do Orange: czy jest plan aby ta funkcjonalność również została zaktualizowana czy też raczej nic z tym nie będzie robione ?

Pozdrawiam

13 ODPOW. 13
Anonim

Nie dotyczy

Livebox 2.0 - brak ograniczenia do internetu via IP ver 6

@ChomikBabiceTo po co używasz /ipv6 ? Do czego ci jest potrzebne ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Livebox 2.0 - brak ograniczenia do internetu via IP ver 6

Odpowiem kolokwialnie 🙂 ... ja nie używam IP ver 6 ... ja używam Internet (youtube, email etc) 😉 ... ale konkretnie, za moim pytaniem kryje się kwestia "odpowiedzialności" operatora za swoją usługę. Dlatego było to pytanie do operatora 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Livebox 2.0 - brak ograniczenia do internetu via IP ver 6


ChomikBabice napisał(-a):

Odpowiem kolokwialnie 🙂 ... ja nie używam IP ver 6 ... ja używam Internet (youtube, email etc) 😉 ... ale konkretnie, za moim pytaniem kryje się kwestia "odpowiedzialności" operatora za swoją usługę. Dlatego było to pytanie do operatora 🙂


Czy pytasz się o to ?

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie.PNG

A jak chcesz mieć wszystkie funkcje do zabezpieczenie to kup sobie porządny router a usługa to co innego niż router. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Livebox 2.0 - brak ograniczenia do internetu via IP ver 6

Jak chcesz oficjalną odpowiedź operatora, to skontaktuj się z BOK. My nie znamy changelogu i buglisty tego routera. Może go trzeba wymienić na nowy? Ew. na nowszy model? Na początek samodzielnie warto go zresetować do ustawień fabrycznych i wszystko konfigurować na nowo.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Livebox 2.0 - brak ograniczenia do internetu via IP ver 6

Dzięki za odpowiedzi od vdsl2 i Piotrekk85. Tak chodzi o to (vdsl2). Chyba faktycznie muszę się zapytać bezpośrednio OPL (Piotrekk85), bo dzisiaj stwierdziłem że "problem" mam również z komórkami moich milusińskich, pracujących na Android'zie. Tutaj również zaskoczyło mnie, że mimo włączonego czasowego ograniczenia na WiFi (a właściwie braku dostępu do internetu), działa internet na ich komórkach. Okazało się oczywiście, że również na Android'zie jest IP ver 6 zaimplementowana 😉 😉 ... o ja "nieświadomy" ;-). Ale w ustawieniach przy koncie Neostrada (zakładka Połączenie z Internetem), zwróciłem uwagę na ustawienie "wymuś połączenie IP ver 4", które zaznaczyłem. Wstępnie zakładam (bo tylko na jednej komórce to widzę), że Livebox obsługuje tylko połączenia w IP4 ... (i wówczas ograniczenia czasowe na WiFi działają znowu) chyba że się mylę ... Czy może ktoś to sprawdził dokładnie ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Livebox 2.0 - brak ograniczenia do internetu via IP ver 6

Livebox 2 jest starym routerem i mógł nie mieć tego przewidzianego.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Livebox 2.0 - brak ograniczenia do internetu via IP ver 6

Orange w pierwszym kroku będzie chciało Ci wymienić router bo założą że jest uszkodzony.

Następnie jeśli okaże się ze to nie pomoze to dopiero skontaktują się z odpowiednim działem. Jeśli w tych routerach to nie działa poprawnie, to nic z tym nie zostanie zrobione bo:

a/ jak juz zostało wspomniane - to stary router, nie rozwijają oprogramowania do niego

b/ urządzenia od Orange mają czesto problemy z działaniem podstawowych funkcji i problem z blokadą na IPv6 jest marginalny, np w porównaniu do poważniejszych problemów.

Jedyne co może pomóc to wymiana na jakiegoś FunBoxa.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Livebox 2.0 - brak ograniczenia do internetu via IP ver 6

Tak w tym kierunku muszę "zmierzać" ... 😉 ... oraz może dla zainteresowanych:

otóż sprawdziłem to dalej i okazuje się że "wymuś IP ver 4" nie działa jakbym tego oczekiwał ... owszem blokuje apkę INTERNET, ale YOUTUBE'a już nie 😉 m.in dlatego że telefon otrzymuje również adres IP6 ... a dr. Google pokazuje jakiś skomplikowany sposób na wyłączenie IP6 😉 ... tak muszę chyba "uderzyć" do OPL

Anonim

Nie dotyczy