Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Laptop nie chce połączyć się z siecią o 2.4GHz

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Laptop nie chce połączyć się z siecią o 2.4GHz

Witam!

Od paru dni mam światłowód i by w pełni cieszyć się szybkością Internetu zmieniłam z poziomu ustawień routera częstotliwość z konfiguracji dla 2.4GHz i 5GHz na tylko 5GHz. Niestety okazuje się, że jeden laptop obsługuje tylko 2.5GHz. Stworzyłam więc dwie sieci Wi-Fi,  jedną na 2.4GHz, a drugą 5GHz ale z jakiegoś powodu laptop nie chce się połączyć z tą słabszą, po wpisaniu hasła wyskakuje błąd. Próbowałam licznych poradników jakie mogłam znaleźć w sieci, bawiłam się przez wiersz poleceń, resetowałam ustawienia karty sieciowej ale nadal nic. Laptop łączy się tylko i wyłącznie kiedy jest włączona konfiguracja wspólna dla 2.4GHz i 5GHz, a chcę tego uniknąć, gdyż prędkość Internetu spada z ponad 100 Mbps do praktycznie 30 Mbps. Co mogę z tym fantem zrobić? 

Pozdrawiam!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Laptop nie chce połączyć się z siecią o 2.4GHz


@Exhaust3daf_napisał(-a)

Absolutnie w tej sytuacji nic nie działa. Ani łączenie się kablami nic nie daje ani ponowny reset nie zadziałał. W takiej sytuacji najlepiej wezwać technika? 


Zgłoszenie zrób i wymienią FunBox, może już umierał wcześniej i reset do fabrycznych go dobił.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Laptop nie chce połączyć się z siecią o 2.4GHz

@Exhaust3daf_ trochę to dziwne, ja w FunBoxie 3.0 mam włączone 2,4 i 5 GHz i prędkość światłowodu nie spada, może przyczyny wolnego internetu są inne. Był na forum temat o wieczornych spadkach prędkości światełka.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Laptop nie chce połączyć się z siecią o 2.4GHz

@Exhaust3daf_A jak inne urządzenia? Widzą tą nową sieć (2,4GHz) i czy się z nią  łączą? Tylko ten jeden ma problem?Zobacz w menu modemu może tylko nazwałaś tak sieć,a nadal pracuje w 5GHz? Jest widoczna na tym laptopie? Połącz te sieci na modemie (zaznacz wspólną sieć i zapisz). Po ponownym rozdzieleniu wpisz od nowa hasło. Jeśli nie pomoże przywróć modem do ustawień fabrycznych (sam sie podniesie i połączy w około 5 minut) i spróbuj tylko rozdzielić sieci dopisując to samo hasło do każdej z nich

informuj o skutkach działań. Pomożemy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Laptop nie chce połączyć się z siecią o 2.4GHz

Faktycznie sieć z 2.4GHz nie łączyła się na innych, nowych rocznikowo urządzeniach więc problem jest z siecią. Pierwszy sposób próbowałam jeszcze wczoraj więc przeszłam do resetu i... teraz router nie chce nawet nawiązać połączenia ze światłowodem. Internetu tak samo w ogóle nie ma. Dioda ze światłowodem świeci się na czerwono a z Internetem w ogóle. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Laptop nie chce połączyć się z siecią o 2.4GHz

@Exhaust3daf_to dziwne, bo powinno po 5 minutach wstać samo. Nie ma możliwości resetem zepsuć czegokolwiek. jak był robiony? Z poziomu modemu?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Laptop nie chce połączyć się z siecią o 2.4GHz

Tak, ręcznie zresetowałam przyciskiem. 

Anonim

Nie dotyczy

Laptop nie chce połączyć się z siecią o 2.4GHz

Połącz funBox kablem lan z komputerem i wejdż do panelu administracyjnego, jeśli się nie da, to ponowny reset do fabrycznych.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Laptop nie chce połączyć się z siecią o 2.4GHz

Absolutnie w tej sytuacji nic nie działa. Ani łączenie się kablami nic nie daje ani ponowny reset nie zadziałał. W takiej sytuacji najlepiej wezwać technika? 

Anonim

Nie dotyczy

Laptop nie chce połączyć się z siecią o 2.4GHz


@Exhaust3daf_napisał(-a)

Absolutnie w tej sytuacji nic nie działa. Ani łączenie się kablami nic nie daje ani ponowny reset nie zadziałał. W takiej sytuacji najlepiej wezwać technika? 


Zgłoszenie zrób i wymienią FunBox, może już umierał wcześniej i reset do fabrycznych go dobił.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 11
  • 0

Laptop nie chce połączyć się z siecią o 2.4GHz

Zdecydowanie to zrobię tylko zastanawia mnie jakim cudem już przestał działać jak dwa dni temu był wymieniony na nowy (FunBox 3.0) razem z założeniem światłowodu. No nic, dziękuję bardzo za wszelkie porady!