Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja urządzeń w kilku wariantach. Czy można dostać FB3 i ONT?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Konfiguracja urządzeń w kilku wariantach. Czy można dostać FB3 i ONT?

@Dyrman Światłowód jest zakończony adapterem SC/APC. Jeżeli masz Funboxa 2.0 + ONT na własnej umowie, sąsiad ma Funboxa 3.0 na swojej umowie, to możesz sobie wpiąć sąsiada Funboxa 3.0 we własne gniazdko. 

Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja urządzeń w kilku wariantach. Czy można dostać FB3 i ONT?


@Dyrmannapisał(-a)

Dzięki postoję.
Mam zasilacz z czarnej listy. -P

Żeby było w temacie, to prośba do moda o wątek: Sprawdzone konfiguracje ONT+ własny router


Też mam zasilacz z czarnej listy elektroda 😉

Jak tam ci nie pomogli to tu tym bardziej, ale dobrze kombinujesz, to sam to ogarniesz 😉


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Konfiguracja urządzeń w kilku wariantach. Czy można dostać FB3 i ONT?

Mam rozumieć, że z moim loginem FB3 sąsiada będzie śmigał?
Czyli autoryzujemy się przez PPPoE a nie konkretnym sprzętem.
Nie mogliście od razu tak napisać?

Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja urządzeń w kilku wariantach. Czy można dostać FB3 i ONT?

Ciekawe czy po MAC nie sprawdzają sprzętu, ale od sąsiada z loginem i hasłem może zaskoczy 😉


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Konfiguracja urządzeń w kilku wariantach. Czy można dostać FB3 i ONT?

@Dyrman Autoryzacja ONT a autoryzacja PPPoE to dwie autoryzacje i  różne sprawy. 

 W ramach jednego splittera/portu na OLT nie ma znaczenia. Możesz Funboxa(ONT) sąsiada podłączyć u siebie w domu i będzie działał. Czy login sąsiada będzie działał na Twoim funboxie musisz sprawdzić. Jeżeli sąsiad ma opcję 600, a Ty opcję 100 to prawdopodobnie na Twoim sprzęcie po zalogowaniu się loginem sąsiada miałbyś te 600 Mbit/s


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Konfiguracja urządzeń w kilku wariantach. Czy można dostać FB3 i ONT?


@BORAXnapisał(-a)

@Dyrman Autoryzacja ONT a autoryzacja PPPoE to dwie autoryzacje i  różne sprawy. 

 W ramach jednego splittera/portu na OLT nie ma znaczenia. Możesz Funboxa(ONT) sąsiada podłączyć u siebie w domu i będzie działał. Czy login sąsiada będzie działał na Twoim funboxie musisz sprawdzić. Jeżeli sąsiad ma opcję 600, a Ty opcję 100 to prawdopodobnie na Twoim sprzęcie po zalogowaniu się loginem sąsiada miałbyś te 600 Mbit/s


Ok, czyli jednak jest możliwe używanie dwóch urządzeń końcowych na "jednym" kablu światła. Tak się składa,ze sąsiad zamówił FB3  a ja FB2 z ontkiem, zobaczymy co z tego się urodzi.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Konfiguracja urządzeń w kilku wariantach. Czy można dostać FB3 i ONT?

@Dyrman Na jednym włóknie po zastosowaniu splittera oczywiście. Tak zaprojektowana jest sieć GPON. W piwnicy masz OPP, w którym jest splitter i na jednym włóknie może chodzić 64 a nawet więcej urządzeń.

Sygnał Twój i Sąsiada trafia do takiego pasywnego splittera żółtymi włóknami 1065_SPLITTER-OPTYCZNY-PLC.jpg

a w świat wychodzi jednym włóknem czerwonym.