Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki router do Sagem Funbox 3?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Jaki router do Sagem Funbox 3?

Cześć, posiadam już od jakiegoś czasu router Sagem Funbox 3, jednak cały czas mam z nim problemy. 

 

Korzystam ze światłowodu 300 MB w bloku, laptop i 3 telefony po WiFi, do tego dwa dyski po kablu, a teraz przedstawię moje problemy:

 

1. Router jest w przedpokoju, jednak nie jest w stanie zapewnić dobrego zasięgu WiFi w 2 pokoju.

 

2. Router się zapycha przy intensywnym działaniu. Kablem mam do niego podpięte dwa dyski sieciowe (qnap + wdcloud). Przy wczytywaniu/zapisywaniu plików (z laptopa na dyski sieciowe) router potrafi się tak zmulić, że potrzebny jest jego restart. Po restarcie wszystko wraca do normy. 

 

W związku z tym chciałbym wyłączyć w nim WiFi i podpiąć po kablu jakiś normalny router z obsługą WiFi 2.4 i 5.0 i kilkoma gniazdami rj45. Czy możecie polecić jakieś sprawdzonego modele, które z pomarańczowym funboxem będą dobrze współpracować? 

 

 

2 ODPOW. 2

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Jaki router do Sagem Funbox 3?

W przypadku rozszerzania sygnału w w mieszkaniu proponuje zakupić Mesh Wi-fi Deco M4, jeżeli technik przy instalacji nie zamontował ONT nie ma opcji wymienić routera.

Anonim

Nie dotyczy

Jaki router do Sagem Funbox 3?

@Warder  to może dogadaj się z Orange, niech dadzą ONT, powiedz co i jak, skoro taki słaby FunBox 3.0powinni iść na rękę, do ONT podepniesz jakiś mocniejszy router z wolnego rynku, inna droga to router z trybem "Punkt Dostępu" (przykładowo TP-Link Archer C6), wpinasz go w port lan, ma dobre radyjko wi-fi, więc można te w FunBox 3.0 wyłączyć.