Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak skonfigurować modem/router Netgear D6400 pod Neostradę 80?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 0

Jak skonfigurować modem/router Netgear D6400 pod Neostradę 80?

Mam pytanko czy posiada ktoś router Netgear D6400 i wie jak go skonfigurować pod Neostradę 80 (VDSL).

Siedzę trzecią godzinę i mi chce modem nawiązać połączenia. Po przeczytaniu tej dyskusji (https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/PENTAGRAM-CERBERUS-P-6331-42/m-p/165565#M12256) zdecydowałem się na tego Netgeara … i właśnie dzisiaj do mnie dotarł. W sumie modem/router używany , nie posiadał jedynie splittera ale podłączyłem tego co mam od Liveboxa i nic ...

Obecnie posiadam Livebox 3 - i łącze działa na nim całkiem ok. Po podłączeniu do netgeara mam synchronizację łącza :

config2.jpg

 

jednak nie nawiązuje połącznia:

config3.jpg

 

konfiguracja połączenia wygląda tak:

config1.jpg

username, hasło są ok bo na livebox 3 wszystko działa. Łącze standardowe VDSL ( nie światłowód ) wiec powinno działać. Czy ktoś może wie co należy poustawiać jeszcze w tych parametrach żeby to zadziałało ?

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51989
  • 699

Jak skonfigurować modem/router Netgear D6400 pod Neostradę 80?

Sprawdź ustawienia według tej informacji:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-wlasnego-routera-adsl-vdsl

Poprzeglądam jeszcze Twoje zrzuty ekranu, może coś się dopatrzę i podpowiem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51989
  • 699

Jak skonfigurować modem/router Netgear D6400 pod Neostradę 80?

Z foto odczytałem i to bym zmienił:

  • DSL MODE - G.dmt lub Multimode (dla opcji 40 i 80 Mbit/s wybierz VDSL),
  • Multiplexing Methboard -  VC multiplexing (VC-MUX)
  • Encapsulation - PPPoA (jeżeli modem nie połączy się, to spróbuj przełączyć na PPPoE)
  • DNS: pobierane automatycznie lub jeden z tych: podstawowy: 194.204.159.1, alternatywny: 194.204.152.34

Dalej nie widać, co jest poniżej.

 

Sprawdź jeszcze MTU: 1492 lub Auto.

 

Daj znać, czy zadziało.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 0

Jak skonfigurować modem/router Netgear D6400 pod Neostradę 80?

No niezbyt idzie. zupgradowalem firmware do troszkę nowszej wersji w międzyczasie.

Wracajac do mojego screenu:

1. W transfer mode mogę wybrać albo ATM albo PTM. Gdy wybiorę PTM mam opcje DSL 2 i nie działa.

2. w przypadku vdsl 2 nie mogę wywoływać połączenia przez PPPoA. PTM obsługuje tylko PPPoE ale nic to nie pomaga. 
3. gdy wybieram ATM mam jedynie ADSL ... do ADSL 2 ale dla tego ostatniego PPPoA nie startuje tez połączenia.

4 DNSy ustawiłem Na stałe takie jak podałeś.

 

5 . Tego MTU nie mam gdzie ustawić. Nie mam chyba takiej opcji.

6. co do tego co poniżej tego ekranu to jest tylko : NAT i Mac adres. Ustawione na enabled i default. 

jeszcze obejrzę ten filmik ale nadal lipa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51989
  • 699

Jak skonfigurować modem/router Netgear D6400 pod Neostradę 80?

Spróbuj jeszcze wstawić:

 

Transfer mode powinien być ustawiony na PTM

DSL MODE ustaw na VDSL 2

Encapsulation - PPPoA (jeżeli modem nie połączy się, to spróbuj przełączyć na PPPoE)

 

Ja wgrałeś nowy soft, nie pojawiły się nowe opcje?

 

Znalazłem jeszcze link do podobnego tematu:

https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Modemy_routery_i_inne/page/1/thread-id...

Może coś wypatrzysz, co mi umknęło.

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 0

Jak skonfigurować modem/router Netgear D6400 pod Neostradę 80?

 

Wielkie dzięki za pomoc. Ostatecznie faktycznie, sprawę załatwiło ustawienie USE VLANID = 35 / priorytet 0

Dzisiaj się pobawię i go do końca skonfiguruję ale łącze już działa. Mam tu otwarty drugi topic z wywalaniem urządzeń w sieci i go zapewne też zamknę dzięki temu.

 

Poniżej wrzucam jeszcze print screena z ustawieniami jakie mam ostatecznie, może się komuś w przyszłości przyda.

 

VDSL_Netgear_D6400_Orange.jpg

 

poza tym ekranem są jeszcze 2 opcje które ustawiłem jako:

NAT (Network Address Translation) -> Enable
Router MAC Address -> Use Default Address


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51989
  • 699

Jak skonfigurować modem/router Netgear D6400 pod Neostradę 80?

Cieszę się, że działa. I tak trzymać.

Napisz jeszcze jakie masz osiągi na innym sprzęcie niż z Orange. Emotikon: Mrugający


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 10
  • 0

Jak skonfigurować modem/router Netgear D6400 pod Neostradę 80?

Ogólnie mówić po niecałym dniu pracy routera jestem mega zadowolony z przesiadki na niego. 

 

Posiadam na chwilę obecną Neostradę 80 + TV i Voip (z tych dwóch ostatnich właśnie rezygnuję) i muszę powiedzieć, że cała sieć domowa po prostu odżyła całkowicie po wyłączeniu Liveboxa 3. Na Netgear mam zero rozłączeń połączenia czy problemów z przypisywaniem IP przez DHCP. Wszystko śmiga włącznie z 2 równolegle pracującymi extenderami (podłączyłem je do testów). To co było moją mordęgą na Liveboxie odeszło w niepamięć (czyli problemy z wywalaniem urządzeń w sieci), spokojnie router obsługuje ponad 40 urządzeń równolegle.

Szybkość połączenia jest jak na LIveboxie 3, w sumie zawsze mam podobną. Wrzucam screena z speed testu poniżej. To taki adhockowy test - kilka urządzeń pracuje w tle. Moim zdaniem jak na łącze 80 jest bdb.

wynik.jpg

Jakby co to polecam przesiadkę na ten router. Na allegro chodzą w cenie 120PLN 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18199
  • 51989
  • 699

Jak skonfigurować modem/router Netgear D6400 pod Neostradę 80?

Fajny opis i zamieszczone informacje. W ten sposób uzupełniłeś moją wiedzę. Dzięki za info. 

Anonim

Nie dotyczy

Jak skonfigurować modem/router Netgear D6400 pod Neostradę 80?

@Mocart  fajnie że zadowolony jesteś, Netgear D6400 to dobry router i radio wi-fi ma super, powinno być szybko i stabilnie, czy to po kablu czy po wi-fi 😉