Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Post wydzielony z tematu "Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?" - moderator Wojciech.

 

Witam Panowie,

 

moglibyście coś doradzić w ustawieniach ONT+ Unifi USG, żeby wszystko było dobrze skonfigurowane. Wpisałem oczywiście moje PPPoE z hasłem bez ipv6 , dodatkowo w USG włączyłem dla Wan Vlan 35.

 

czy coś jeszcze powinno się ustawić. gdzieś widziałem w sieci, że w routerach swoich powinno się włączyć jeszcze ipv6.

 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Chciałem napisać jak sytuacja. wymieniłem kable łączące cały system unifi i teraz śmiga jak miło. Wszystko tak jak powinno.

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

45 ODPOW. 45

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

  1. Działa Ci internet po tym ustawieniu VLAN ID? Jeżeli tak, to na tym kończy się konfiguracja, chyba, że masz jeszcze telewizję od Orange, to trzeba dodać kolejny VLAN id 838, 839 i przypisać go do portu LAN.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Internet działa. Zastanawia mnie tylko czemu nie mam 300 Mb/s , bo na Funbox 3 jest. W Unifi ok 165 Mb/s wyciąga.

TV mam, to wystarczy jeden VLAN id 838 do jednego portu LAN ?

Pozdrawiam


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

@Dororo  Unifi nie ma widocznie wystarczającej wydajności. Sesja PPPoE to nie jest takie hop siup 😉 Jeżeli CPU(2x500Mhz to serio niewiele) zajmuje się jeszcze filtrowaniem ruchu(firewall) to mamy to co mamy. 

 

Co do TV to na jednym porcie LAN muszą być VLANy 838,839 i 35. Więcej na ten temat klik


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Wedlug informacji co udało mi się znaleźć USG w zupełności powinien sobie poradzić z PPPoE.

Uważasz ,że jest jakoś lepszy sprzęt w podobnej cenie ?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

@Dororo Oczywiście, że z PPPoE sobie radzi, a inne usługi działające jednocześnie?   Moim zdaniem procesor nie wyrabia, może masz coś powłączane? Za dużo reguł firewall, jakiś QOS ? Podczas speedtestu sprawdź użycie procesora. U mnie TP-Link C7 na CF ogarnia do ok.650-700 Mbit/s. Na oryginalnym FW osiągam max 940Mbit/s tylko dlatego, że w oryginalnym FW działa sprzętowy akcelerator NAT.
ja bym wszedł w EdgeRouter 4.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Powinno chodzić na tym Unifi.. Pewnie jakaś opcja zjada procka i nie wyrabia jak pisze @BORAX.

 

Wygooglowalem taką opcję: Intrusion Prevention System, by ją wyłączyć i sprawdź efekt.

 

Jak nie da efektu, to może ci użytkownik @Felipe pomoze, jak jeszcze jest aktywny na społeczności, bo on użytkował Unifi USG?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Ogólnie wszystko mam obecnie wyłączone IDS/IPS, QoS również. Żadnych reguł w firewall nie dodawałem. 

Muszę zerknąć na EdgeRouter 4.

Pozdrawiam


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 38
  • 48
  • 1

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

Przy Speed teście procek w normie i wcale mocno nie jest obciążony.

Do Felipe napisałem na priv, ale jak na razie bez odpowiedzi.

Dzięki i pozdrawiam


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Jak skonfigurować ONT+ Unifi USG?

@Dororo  Sprawdź czy masz taką opcję jak hardware offloafing. Ona uruchamia sprzętowe NATowanie.