Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak sensownie podłączyć własny router do FB3?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Jak sensownie podłączyć własny router do FB3?

► Wątek został wyodrębniony z tematu Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ? - Moderator Wiktor ◄

 

Witam.
Jak najsensowniej podlaczyc do fb3 i skonfigurowac wlasny router z zalozeniem ze to on bedzie rozdawal dhcp do telefonow/tabletow/pc?
Chyba ze przy zalozeniu: 4 telefony, 2 pc, 2 tv netflix oraz telewizja od orange przy jednoczesnym wykorzystaniu fb da rade bez problemu?

18 ODPOW. 18

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 17
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Jak postawisz swój router za FB3 to będziesz miał podwójnego NATa a co za tym idzie wszystko czego działanie zależy od UPnP raczej działać prawidłowo nie będzie. Możesz niby w FB3 ustawić router wewnętrzny w DMZ itd ale nadal masz dwa NATy, dwa firewalle itd.
Po co w ogóle ci ten drugi router?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Pytam o mozliwosci, jesli fb3 da rade z urzadzeniami ktore wymienilem to routera nie ma sensu dawac, zwlaszcza ze brak trybu bridge. Zazwyczaj routery od isp byly slabe i mam wlasny, stad tez moje obawy. Na chwile obecna nie podpisalem jeszcze umowy ale chce sie upewnic czy bedzie ok czy lepiej czekac 3-4 miesiace na upc. Jesli chodzi o zasieg wifi to za fb3 podlacze switch z poe i po kablach sieciowych dam 2x ubiquiti uap ac pro ktore mam obecnie. Bedzie ok?

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Lepiej zamowić FB2 z ONT.

Ja mam za nim postawiony Ubiquiti USG + switch UNIFI z PoE oraz AP AC Lite oraz Cisco Meraki 🙂

FB3 wieszała mi się, nie dawała rady utrzymywać wielu sesji.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Wieszal sie bo uzywasz internetu do jakiejs bardziej „zorganizowanej akcji” czy po prostu nawet w zwyklym uzytkowaniu jest slaby?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 17
  • 0

Re: Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Zdefiniuj zwykłe użytkowanie.

Dla jednego możliwość równoczesnego przeglądania dwóch sesji Netflixa w 4k, równoległy backup/upload filmów i zdjęć z czterech telefonów do Google Photos i grę w FPS na jednym komputerze podczas gdy drugi ciągnie torrenty.

Dla innego zwykłe użytkowanie to przeglądanie fejsbuka podczas gdy dziecko ogląda bajkę na tablecie.

Czym jest dla ciebie normalne użytkowanie?

Dla mnie było ważne żeby dało się bez udziwnień używać serwerów DNS należącego do Google - a routery Orange wymuszają serwery DNS Orange.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Jak sensownie podłączyć własny router do FB3?

No wlasnie tak jak napisales - zwykle uzytkowanie to sa dla mnie dwie sesje netflixa, backupy z telefonow, dziecko gra na kompie a drugie oglada tablet. Jesli sprzet nie potrafi sobie z tym poradzic to slabo. Nie chcialbym sytuacji zeby podczas takiego uzytkowania nie dalo sie np. Otworzyc allegro albo ciely sie filmy. Reszta jest juz dla mnie nie istotna, najwazniejsza stabilnosc i bezobslugowe uzytkowanie, za stary jestem na zabawy w informatyka i nie mam juz na to czasu jak to bylo kiedys, wowczas moglem kombinowac. Problem w tym ze na przestrzeni kilkunastu lat, widze poprawe w szybkosci internetu, ale problemy jakie byly po koniec lat 90 sa do tej pory, zawieszki, stabilnosc itp.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Jak sensownie podłączyć własny router do FB3?

U mnie wygląda to różnie. 2 sesje Netflix 4k, upload paczki DCP na ftp ważąca 70-100 GB, backup zdjęć i filmów z 3 iPhonów do iCloud i do OneDrive, gra online na PS4 i Second Life na drugim, ze 2 sesje VNC chodzące w tle. Czasami jest tego więcej 😀. Niestety FB3 przy prostszych zadaniach sobie nie radził . Jeśli kolega ma UAP AC Pro to logiczne, że reszta na unifi będzie też chodzić dobrze ze sobą . Ponadto jest już unifi ont . Są nawet tutoriale jak ustawić na nim mac address oraz odpowiednie parametry , żeby się w OLT autoryzował. Można oczywiście to zrobić na ONT Huawei od operatora aby nie generować dodatkowych kosztów . Sprzęt sieciowy może być na Cisco Meraki które też jest super 😀


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Jak sensownie podłączyć własny router do FB3?

U mnie daje rade bez problemu, ogladam NetFlixa w 4K, wrzucam pliki na serwer NAS transfer po 100MB/s, telefon aktywny i zero problemów, nie wiem co jeszcze mozna robić wiecej w jednym czasie.

Zasięg WiFi na 5GHz w ac jest bardzo dobry w FB 3.0, mialem wczesniej Netgeara wysoki model routera i byl gorszy. Nie róbcie z FB 3.0 jakiegoś nie wiaodmo jak kiepskiego routera bo jest na dość dobrym poziomie nawet od strony hardwareowej. Soft owszem jest prosty i dośc okrojony z zaawansowanych opcji ale wystarcza w zupelnosci.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Jak sensownie podłączyć własny router do FB3?

Mi niestety dość często zrywało połączenia z netem i tylko restart ręczny pomagał , bo FB3 nie reagował na zalogowanie się przez przeglądarkę. Podejrzewam , że nie był w stanie wielu sesji obsłużyć. Podobny setup jak w moim poście powyżej mam u klienta w firmie tylko jest dodatkowo jeden AP więcej . W sieci ok 20 - 30 urządzeń i wtedy to robi różnicę. Przez 2 msc był funbox i trzeba było biegać do serwerowni w celu restartu urządzenia .