Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Huawei E3372h od Play, a internet orange


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Huawei E3372h od Play, a internet orange

Witam,

posiadam Huawei E3372h od Play, wgrałem nowy soft hilink, ponieważ chciałbym z niego korzystać z kartą Orange Flex, którą mam od niedawna.
Czy jest taka możliwość i jak to ugryźć, by móc się łączyć z netem za pomocą tego modemuH

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Huawei E3372h od Play, a internet orange

@MrBisi jezeli router nie ma sim locka to wloz karte Orange. Skonfiguruj router zgodnie z tym https://www.orange.pl/omnibook/podlaczenie-internetu-mobilnego


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Huawei E3372h od Play, a internet orange

@MrBisi jak masz podłączony modem: bezpośrednio do komputera, czy do routera?

W przypadku komputera, oprogramowanie do obsługi z automatu powinno zostać pobrane z modemu. Play nie stosował SIMLOCKA, więc po włożeniu karty SIM Orange, powinno od razu zadziałać. Mi działało na ustawieniach APN Play. 

W przypadku routera, trzeba sprawdzić, czy dany producent wspiera możliwość uruchomienia tego modemu ze swoim routerem. Najlepszy do tego celu jest router TP-Link MR 3240.

 

P. S. 

Czemu chcesz używać takiego przestażałego rozwiązania do internetu? Modem Huawei E3372 nie zapewnia nawet agregacji pasma. Więc kokosów na nim nie osiągniesz. Dla porównania router Huawei B525 osiągnie dwa razy większą prędkość, ma wbudowany modem z wejściem na kartę SIM.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Huawei E3372h od Play, a internet orange

Używam go w laptopie w porcie USB.

Bawiłem się wcześniej poprzez zmianę softu i teraz po włożeniu urządzenia mam go tylko jako "storage usb", nijak nie mogę się połączyć z internetem.

A czy gdzieś można dostać do niego sterowniki?

Ps. Muszę się wyprowadzić na 1 miesiąc, więc chciałbym korzystać z tego modemu, a nie kupować dodatkowy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Huawei E3372h od Play, a internet orange

@MrBisi czy jak uruchomić z pamięć z modemu, to masz jakieś dane, czy jest pusty? W razie potrzeby mogę udostępnić oprogramowanie że sterownikami.