Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 piszczy


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Funbox 6 piszczy

Na prawdę piszczy to aż tak, że przeszkadza? U mnie to słychać tylko jak jest absolutna cisza i się wysłucham dobrze. Co do samego Funboxa 6, jak używam od premiery to są tylko dwa plusy. Działanie po kablu i interfejs. No, może ewentualnje wifi6. Poza tym jest to słabej jakości router. Największą wadą jest zdecydowanie zasięg wifi. Nawet myślałem również o założeniu ONT i zakupu czegoś porządnego jednak nie wiem jak to będzie działać przez ont i jak będzie współdziałał inny router z IPTV

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Funbox 6 piszczy

U tych, którzy narzekają - tak, bardzo słychać.

 

Niestety, życia nie oszukasz, wkrętarka będzie iskrzyć, cewki będą piszczeć w felernych sztukach


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Funbox 6 piszczy

Jakby urządzenie stało w wiatrołapie, to nie przeszkadzałby pisk.

Stoi w pokoju w którym dzieci odrabiają lekcje i to dekoncentruje strasznie.

Nie wspomnę o tym, jak ktoś chce spać w tym pokoju.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Funbox 6 piszczy

Jutro mają przyjść  technicy i w ramach reklamacji zamontują ONT dodatkowy.

Może jak w FB6 wyłączę wbudowany ONT i zacznę używać zewnętrzny ONT to przestanie piszczeć, kto wie 🙂

Ostatecznie FB6 pójdzie do szafy i tyle, a jak kupie jakiś ruter który to wszystko pociągnie.

Czy możecie polecić jakiegoś Asusa na którym zadziała Internet i TV? Myślałem o ASUS RT-AX56U, ale nie wiem czy pociągnie.

PS: przeglądałem tematy i nigdzie nie znalazłem konkretów

 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 piszczy

@Tqlis  po wszystkim napisz czy FB 6 po podłączeniu do zewnętrznego ONT dalej piszczy, czy jest lepiej.

Co do pytania o własny router do światłowodu w połączeniu z ONT to sama usługa internetu będzie działać bez zastrzeżeń, co do usługi tv nie będzie to takie oczywiste i może przynieść więcej problemów niż korzyści (są o tym tematy na forum, poczytaj).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Funbox 6 piszczy

Koledzy,

FB6 nadal piszczy mimo instalacji zewnętrznego ONT.

No ale to już nie problem, bo mam zewnętrzny ONT. Od schowania FB do szafy dzieli mnie tylko jeden krok 🙂 Teraz muszę poszukać jakiegoś rutera co pociągnie internet i TV.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 piszczy

@Tqlis  droższe ASUS/TP-Link wspierają IPVT, czy to zadziała z Orange TV, nie dam gwarancji, musisz sam testy zrobić, przykładowo TP-LINK Archer AX1500 ma takie ustawienia, musisz sam zdecydować czy go kupić, poprzez internet masz 14 dni na zwrot, więc jeśli nie zadziała z Orange TV, to go zwrócisz, nie trzeba podawać przyczyny zwrotu, nie mam Orange TV i w temacie nie pomogę bardziej, ale na forum jest sporo tematów o tym.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Funbox 6 piszczy

Koledzy,

Po tym jak technik zamontował mi w ramach reklamacji ONT, to kupiłem ASUSA RT-AX58U.

 

Skonfigurowałem wg wcześniejszych opisów https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/ASUS-RT-AC87U-konfiguracja-pod-%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d/...

 

WAN-->Połączenie Internetowe:

      Typ połączenia: PPPoE

      Użytkownik PPP: to co na umowie z orangem

      Hasło: to jakie zostało ustalone na początku. ewentualnie można zresetować/ustawić (przez internet)

      MTU i MRU ustawione na 1492

      Włącz połączenie VPN + DHCP: u mnie wyłączone

      Adres MAC: pusty (podobno mogą być problemy jeśli tam coś będzie

   LAN --> IPTV:

      Wybierz profil ISP: Ustaw. ręcznie

      Internet status: VID na 35, PRIO na 0 (innych nie ruszałem, bo nie używam telefonu i IPTV)

Kabel internetowy ma być włożony do gniazda WAN.

 

Po zatwierdzeniu i odczekaniu (około minuty) dioda od internetu zmienia kolor na biały i śmiga.

Ktoś pisał, że trzeba jeszcze ONT zresetować, jednak ja tego nie robiłem.

Ktoś tam jeszcze pisał o włączeniu Dual Wan, a jeszcze ktoś o wł. IPV6.

Wg mnie po wpisaniu w/w konfiguracji musi zadziałać internet i konfiguracja Dual Wanu i wł IPV6 nie ma z tym nic wspólnego.

Być może, tak jak wspomniałem, decydujące jest odczekanie minuty aż ruter się "zapnie" po zapisaniu konfiguracji, a nie działać pochopnie.

 

Co do samego urządzenia, to daje 5/5. Cały duży dom ma pokrycie na 5GHz.

Jeżeli chodzi o TV, to nie konfigurowałem tego, bo nie mam TV Orange. Jak dokupię, to pobawię się z ustawieniem na tym ruterze, albo dokupię jakiś zarządzający ruter i tam poustawiam Vlany.

 

FB6 wylądował w szafie, a w pomieszczeniu gdzie stoi ruter zapanowała ceniona cisza.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 6 piszczy

@Tqlis to sobie za 600zł zafundowałeś ciszę i lepszy zasięg po wi-fi 😋

Oby ci ten ASUS dobrze służył 😋


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Funbox 6 piszczy

Zapytam z ciekawości. Jak bardzo poprawił się zasięg względem FunBox'a 6? Prędkość internetu po kablu oraz po wifi różni się jakoś? 

 

Pytam, bo sam myślałem o tym rozwiązaniu, ponieważ zasięg wifi FB6 to jeden wielki żart, jednak gdzieś słyszałem, że gniazdo ONT może spowolnić nieznacznie sieć.  Dodatkowo, posiadam IPTV od Orange, i nawet nie wiem jak skonfigurować ewentualny nowy router pod TV Orange.