Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  brak mi pomysłów, jeszcze jedno pytanie, czy w ustawieniach karty sieciowej na kompie masz możliwość ustawienia kanału na 80 MHz lub Auto zamiast 160 MHz ? FB 6 z automatu ma kanał 80 MHz.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Nie wiem. Jutro sprawdzę. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  możesz także spróbować zresetować kartę sieciową lub odinstalować ją z systemu i ponownie zainstalować (moim zdaniem trzeba spróbować wszystkiego).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Tak też spróbuję. W sumie nic nie było zmieniane na tym kompie a takie kwiatki wychodzą. Sprawdzę jutro , zobaczymy czy pojawią się technicy. Z tego co wiem mieli coś sprawdzać na centrali ale czy to zrobili ?

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Technicy mieli być rano ale do tej pory nic. Po porannej rozmowie na razie się nie pojawili. Zauważyłem tylko że Funbox ze dwa trzy razy się restartował w ciągu godziny więc może coś robili . Swoją drogą to czy mogą zdalnie restartować urządzenie?  Sam sygnał internetowy to ok ale router? 

Aha dziś podczas testowania po wifi telefonów zauważyłem pewną prawidłowość. Jak na sony xz1 robiłem testy na aplikacji speedtest ookla to miałem wyniki od 170 -210mb. Jak na stronie internetowej speedtest ookla to podobnie ale na samsungu a51 , na aplikacji nie dało się uzyskać więcej jak 100mb/s a przez stronę śmiga 220mb/s.

Czyżby oznaczało to że jest karta w samsungu nie taka zła? A może jest zależność testów przez przeglądarkę  i przez aplikację . reszt zależy od wydajności samego telefonu ramu i procesora , który jest mniej obciążony podczas korzystania tylko z przeglądarki  i nie musi robić dodatkowej roboty tak jak podczas uruchomionej dodatkowo aplikacji? Też tak macie?

 

 

Aha co dziwne stary samsung j5 2017r testy robi identyczne zarówno na stronie jak i w aplikacji.

 

____________

*Scalenie treści z postów - moderator Wojciech.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  pomiary najlepiej wykonywać przez PRO Speed Test - pomiary jakości usługi dostępu do Internetu , co do samsunga a 51 to pomiar ok. 220- 250 Mb jest ok (pisałem Ci w poprzednich postach o wynikach na samsungu s 40, Twój jest nowszy ale moduł wifi ten sam). Następne, jeżeli coś grzebali na sieci i odłączyli sygnał to FB miał jak najbardziej prawo się zrestartować. Wyniki speedtestu na Twoich fonach czyli ok. 200 Mb są prawidłowe, dużo więcej nie uzyskasz, jak pisałem już przez to że są wykonane w technologii jednoantenowej.

PS.

Jak tam z kompem, bo nic nie napisałeś?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Rozumiem ale to i tak dziwne, że a51 robi wynik 100% lepszy na stronie a w aplikacji już nie.

Kompa będę miał wieczorem. Sprawdzę i odpiszę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

Jestem już po wizycie serwisanta. Generalnie po sprawdzeniu wszystkiego łącznie z ustawieniami dodatkowego tplinka - czy nie powoduje zakłóceń, okazuje się że F6 sztuka numer 2 u mnie działa poprawnie po kablu i dalej nie działa poprawnie po wifi. Max można wyciągnąć 250 mb/s bez względu na kartę. Czy obsługuje wifi 5 czy wifi 6 czy do 800 mb/s czy do 1200mb/s. Temat zgłosi i przekaże dalej. 

Wynika z tego, że coś jest nie tak albo z pewną partią tego modelu albo może z oprogramowaniem. Testował już inne F6 i na jego sprzęcie serwisowym bez problemu wyciągał prawie maxa z prędkości.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

@wolfheart  myślę sobie gdyby było tak że pewna partia sprzętu jest felerna to według mnie więcej osób zgłaszałoby to, a już na pewno nie jest to wina oprogramowania bo w tym przypadku ja i osoby na forum które posiadają FB 6 monitowały by taką sytuację. Dziwi mnie fakt jeżeli to następna felerna sztuka i na jego sprzęcie nie było problemu to dlaczego serwisant nie zlecił wymiany na inny?

Edit.

Może jednak ten tplink wywołuje problemy (zakłócenia) albo faktycznie masz pecha i trafiłeś na kolejną uszkodzoną sztukę 🤔


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 73
  • 200
  • 0

Funbox 6 - mniejsze prędkości po Wi-Fi niż Funbox 3. Czy tak ma być?

On właśnie ma zgłosić.  Poza tym czy tplink był włączony czy nie to było to samo.

Nawet jeśli by tak było jak piszesz to byłyby jakoś wyniki różne a one oscylowaly plus minus 40mb/s .