Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2114
  • 11891
  • 54

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom


@Melossiknapisał(-a)

@IreneuszCD dzięki za propozycje 🙂 rozumiem, że testowałeś u siebie ten sprzęcik ?


Nie testowałem u siebie, bo mam innego dostawcę netu, ale brat takowy ma i z telewizją Orange IPTV nie ma problemów 😉

Ja mam sieć opartą na routerach, bo można je konfigurować, jest drożej, ale za to i wi-fi w danym miejscu jest, inna sprawa że dom pokryłem kablami LAN, więc tylko mobilne sprzęty po wi-fi, reszta po LAN.

Tak na marginesie:

Kupujesz i testujesz, jak ci nie spasuje to oddajesz, do 14 dni, ja tak robię w sklepie X , kupuję poprzez aplikację i odbieram w sklepie.

@Samotnick nic się nie traci, jeśli dobry switch wpięty jest, chyba że 2 dekodery wpięte po LAN, to już trzeba jakiś droższy i zarządzany kupić 😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2136
  • 7901
  • 32

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom

Ale po co czarować tą "zarządzalnością"? Podstawowym wymogiem dla przedmiotowego pytania jest aby ruch multicast dla IPTV nie był rozgłaszany niepotrzebnie przez wszystkie porty switcha, a tylko te, gdzie rzeczywiście ktoś jest tym ruchem zainteresowany. Taki sposób sterowania ruchem nazywa się "igmp snooping". Jak można łatwo sprawdzić, owo zaklęcie towarzyszy opisom wielu niezarządzalnych i niedrogich switchy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5636
  • 22878
  • 190

Funbox 6 jaki switch pod dekoder sagemcom

@Melossik 

Ja mam między FB3 a dekoderem ICU100 (ale poprzednio był w tej roli IWU200) dwa przełączniki TP-LINK LS1005G i komputer. Cały LAN wisi na pojedynczym porcie FB3. Wszystko działa (IP TV, multitroom, VoIP, 300/50).