Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 i agregacja łącza - Neostrada 2gbit


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 40
  • 0

Funbox 6 i agregacja łącza - Neostrada 2gbit

Cześć,

Może ktoś wie czy z Funboxem 6, jest możliwość zagregowania łącza poprzez switch obsługujący agregację łącza w standardzie IEEE 802.3ad. Neostrada 2gbit pozwala na uzyskanie takiej prędkości na 2  różnych urządzeniach, po 1gbit na urządzenie.  Czy jest możliwość by to zagregować i wypuścić na 1 port 2,5gbit do jednego urządzenia? Są urządzenia, które mają np 8portów 1gbit i 2 porty 2,5/5/10gbit.

Gdyby Orange nie oszczędzał na urządzeniu i zamontował chociaż 1 port 2,5gbit w Funboxie nie trzeba było by kombinować z innymi urządzeniami po drodze 🙂

Liczę, że znajdzei

25 ODPOW. 25

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13173
  • 54094
  • 636

Funbox 6 i agregacja łącza - Neostrada 2gbit

@copernic-us  o routerze agregujacym 2xWAN to słyszałem, a nawet kiedyś postawiłem na 2 neostradach...ale switch? 

Zerknij https://www.qnap.com/solution/2.5g/pl-pl/

https://www.qnap.com/pl-pl/how-to/faq/article/does-qhora-301w-support-dual-wan-load-balancing

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 40
  • 0

Funbox 6 i agregacja łącza - Neostrada 2gbit

@agat13 - multi-gig switch, czyli urządzenia, które wrzuciłeś są tego typu. QSW-M2106-4C - obsługuje LACP, czyli standard IEEE 802.3ad. Pytanie czy urządzenie takiego typu obsłuży neostradę?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13173
  • 54094
  • 636

Funbox 6 i agregacja łącza - Neostrada 2gbit

@copernic-us  trudno powiedzieć na 100%, bo po prostu nie sprawdzałem w praktyce...może warto zadać pytanie na stronie producenta określając jasno warunki wyjściowe, czyli 1 router, 2 wejściowe  gniazda 1Gb/sek , usługa 2Gb/sek, 2 gniazda LAN po 1 GB/sek  i konieczność agregacji na 3 wyjsciu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 40
  • 0

Funbox 6 i agregacja łącza - Neostrada 2gbit

@agat13 pewnie masz rację. Wyślę zapytanie do potencjalnego dostawcy takiego rozwiązania. W sumie 2 urządzenia od 1 producenta znalazłem i oba obsługują ten sam standard.Na chwilę obecną jestem zawiedziony, że Orange nie dostarcza urządzenia pozwalającego na użycie całego dostępnego łącza na 1 interfejsie. Żeby jeszcze był port SFP+ w samym FB6 to byłoby ok.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13173
  • 54094
  • 636

Funbox 6 i agregacja łącza - Neostrada 2gbit

@copernic-us  niedługo będzie.. do 8Gb/sek 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 40
  • 0

Funbox 6 i agregacja łącza - Neostrada 2gbit

@agat13 raczej nie do domu, nie z takim podejściem operatora. Urządzenie totalnie nieprzystosowane do dzisiejszych realiów 😞 Mam FB3 i teraz FB6 dostałem, pomijam fakt, że te drugie jest totalnie niefunkcjonalne - kto wpadł na pomysł by urządzenie mogło tylko stać, nie wiem ale gratuluję pomysłowości. Oprogramowanie także niczym się nie różni między FB3 a FB6, zero zmian, poza kosmetycznymi, których i tak nie widać.

Wracając do tematu - jutro mam wizytę technika, może on coś ogarnie w temacie agregacji przez switch multi-gig:)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13173
  • 54094
  • 636

Funbox 6 i agregacja łącza - Neostrada 2gbit

@copernic-us  jeśli technik od operatora, to się nie spodziewaj gotowych rozwiązań w tej kwestii 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 40
  • 0

Funbox 6 i agregacja łącza - Neostrada 2gbit

@agat13 ja się od nich niczego nie spodziewam już 🙂 Ale zapytam, może coś podpowie. Wrzucę tutaj info, o ile coś się dowiem 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13173
  • 54094
  • 636

Funbox 6 i agregacja łącza - Neostrada 2gbit

@copernic-us  ciekawy temat wrzuciłeś i teoretycznie switche takie za 2,5 tys są Tplinka...teoretycznie z portami i zarządzane, ale czy FB pozwoli na taką transmisję ( liczyć trzeba straty na urządzeniach około 40Mb na każdym urządzeniu na każdy port) i gdzie się tym 1,9Gb/sek łączyć i po co?