Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 i DLNA po podłaczeniu pendrive'a. Jak włączyć po aktualizacji systemu?

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1690
  • 8310
  • 64

Funbox 6 i DLNA po podłaczeniu pendrive'a. Jak włączyć po aktualizacji systemu?

@Radek_83 Lepiej załóż system plików NTFS bo za chwilę będziesz pytał dlaczego nie możesz przekroczyć limitu 4GB na plik. FB, przynajmniej trójka, uruchamia DLNA na porcie 55555 i tylko w wypadku obsługiwanego systemu plików na USB. Możesz sprawdzić czy na szóstce jest używany ten sam port, tak jak napisałem w poprzedniej odpowiedzi?

PS Poza tym chyba lepiej korzystać z SMB niż DLNA jeżeli ma się na stałe włożona pamięć masową do FB. Odchodzi problem z  indeksowaniem plików, które jest uruchamiane tylko raz, po podłączeniu czegoś do USB.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 124
  • 431
  • 0

Funbox 6 i DLNA po podłaczeniu pendrive'a. Jak włączyć po aktualizacji systemu?

To się podłączę...

Nowy TV wisi. W planie jest oglądanie, o ile nic tego nie uniemożliwi. A skoro o tym...

Kupiłem pendrive 256 GB żeby wrzucać na niego media. FB 6 będzie go udostępniał w domowej sieci via DLNA. Myślę o pendraku z systemem  plików NTFS, bo FAT32 ma ograniczenie o 4 GB wielkości...

I tak po chłopsku, dla mniej wtajemniczonych: wystarczy podłączyć pendraka do portu, ew. zrestartować FB i powinno hulać?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1690
  • 8310
  • 64

Funbox 6 i DLNA po podłaczeniu pendrive'a. Jak włączyć po aktualizacji systemu?

@mrosi73Będzie, ale lepszym rozwiązaniem jest używanie udziału sieciowego (w tym wypadku na FB) w połączeniu, na przykład, z VLC (jest na Android TV).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 124
  • 431
  • 0

Funbox 6 i DLNA po podłaczeniu pendrive'a. Jak włączyć po aktualizacji systemu?

No i pięknie.

Nie wiem czy to kwestia tego, że Funbox 6 ma nowszy soft, czy tego, że ogarnia to TV, ale pendrive 256 GB wpięty w FB jest widziany w TV i filmy sa odtwarzane bezpoblemowo. Nawet można wybierać napisy (.srt) wrzucone z plikiem wideo na pendrive. I czyta je prawidłowo. No i - co istotne - działają bez żadnych przycięć, czy spowolnień / pryspieszeń filmy o wielkości nawet 82 GB (.mkv). Pendribe można wypinać i wpinać "ad hoc", bez konieczności włączania / wyłączania, czy resetowania FB.

Jedyne, czego nie mogę rozkminić, to dostęp do pendrive z poziomu notebooka. W sensie z poziomu eksploratora plików. Od razu przełącza do panelu sterowania Funboksa. Nie można przeglądać zawartości dysku po to, zeby np. usuwać, czy dodawać pliki...

 

[EDIT]

OK. Uporałem się właśnie. Pomogło to:

Rozwiązano: SMB2 w routerach Orange - Nasz Orange - 260885


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1690
  • 8310
  • 64

Funbox 6 i DLNA po podłaczeniu pendrive'a. Jak włączyć po aktualizacji systemu?

@mrosi73 Pamiętaj, że pendrive jest montowany w trybie do zapisu, dlatego przed jego wyjęciem zalecane jest użycie funkcji „Odłącz” w menu FB. Najlepiej podłączyć go raz i pliki wrzucać przez sieć. Przy przekładaniu istnieje szansa na uszkodzenie nośnika lub portu w komputerze lub FB. Jakiego softu używasz do odtwarzania i czy przez udział czy przez DLNA?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 124
  • 431
  • 0

Funbox 6 i DLNA po podłaczeniu pendrive'a. Jak włączyć po aktualizacji systemu?

Odtwarzam wyłącznie na TV. Jego wbudowanym odtwarzaczem wideo. Nie instalowałem żadnych, dodatkowych aplikacji, bo i po co. Skoro wbudowany player działa...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 124
  • 431
  • 0

Funbox 6 i DLNA po podłaczeniu pendrive'a. Jak włączyć po aktualizacji systemu?

No i nie wiedzieć dlaczego, co pewien czas pendrive ginie. W sensie przestaje być widoczny w sieci.

Pomaga fizyczne wyjęcie z portu i ponowne włożenie.

Szczerze, nie wiem czym to jest spowodowane. Aktualizacje Funboksa? Coś innego?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1690
  • 8310
  • 64

Funbox 6 i DLNA po podłaczeniu pendrive'a. Jak włączyć po aktualizacji systemu?

@mrosi73 I tak pewnie nic nie wymyślimy ale może sprawdzisz czy po zniknięciu pendrive jest widoczny w menu FB (Moje pliki) i w tabelce w diagnostyce? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 124
  • 431
  • 0

Funbox 6 i DLNA po podłaczeniu pendrive'a. Jak włączyć po aktualizacji systemu?

Niestety nie. Funbox go nie widzi. Pomaga wyjęcie i włożenie pendrive do portu.

Nie wiem..., albo to kwestia tego, że po aktualizacji router traci widoczność portów, albo jest coś na zasadzie usypiania zasilania portów i po jakimś czasie niekorzystania z nośnika, przestaje on być widoczny...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1690
  • 8310
  • 64

Funbox 6 i DLNA po podłaczeniu pendrive'a. Jak włączyć po aktualizacji systemu?

@mrosi73 Czy zniknięcie następuje po planowym restarcie FB, czy zupełnie losowo? Sprawdź, za pomocą komputera, czy po takim zniknięciu system plików nie wymaga naprawy.