Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 często się resetuje

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Funbox 6 często się resetuje

Cześć,

 

Czy u was FB6 resetuje się co najmniej co drugi dzień? To jest to, co udało mi się zauważyć, może robi to częściej. Objaw jest taki, że gasną wszystkie diody, internet znika, wifi znika, po czym dioda mruga na biało i po minucie-dwóch znowu wszystko jest normalnie aż do kolejnego resetu.

O co chodzi? Jak sprawdzić co jest problemem? Obawiam się, że jak zadzwonię do Orange to przyślą technika, technik zobaczy że wszystko świeci, powie że jest OK a ja zapłacę za nieuzasadnione wezwanie... Macie doświadczenia w takich sytuacjach?

 

Pzdr,

y

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Funbox 6 często się resetuje

@yygreko zerknij czy ma prawidłową wentylację i czy nie stoi przy źródle sygnału ( kolumna , monitor itp). Odsuń go od wszystkiego i sprawdź czy się nie grzeje. Sprawdź listwę zasilającą ( jeśli jest podłączony) i zasilacz czy też nie jest gorący. 

Czy korzystasz z LAN i jakieś kable są podłączone do switcha? Masz IPTV? Patchcordy robione czy fabryczne? Może być uszkodzony, ale i coś powoduje resety 

Jak masz czym sprawdzić, to zerknij na na napięcie w sieci i na końcówce zasilacza. ( To różne rodzaje napiecia- pamiętaj o tym)

Poza tym konsultant widzi chyba typ zerwania synchro i rozróżnia wyłączenie modemu od poprawnej pracy...

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 często się resetuje

@yygreko  mam FB 6 trzy i pół miecha i ani razu sam się nie zrestartował, zadam banalne pytanie czy próbowałeś resetu do ustawień fabrycznych?, jeżeli nie to warto spróbować.

PS.

Jeżeli reset do fabryki nie przyniesie rozwiązania, zgłoszenie na infolinię i najprawdopodobniej będzie wymiana na nowy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Funbox 6 często się resetuje

@yygreko router nie powinien się tak często restartować. Zrób reset jak informuje @slav72, jeżeli dalej będzie się sytuacja powtarza ła po resecie, proponuję zrobić zgłoszenie czat, infolinią,  na wymianę routera.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Funbox 6 często się resetuje

@yygreko zerknij czy ma prawidłową wentylację i czy nie stoi przy źródle sygnału ( kolumna , monitor itp). Odsuń go od wszystkiego i sprawdź czy się nie grzeje. Sprawdź listwę zasilającą ( jeśli jest podłączony) i zasilacz czy też nie jest gorący. 

Czy korzystasz z LAN i jakieś kable są podłączone do switcha? Masz IPTV? Patchcordy robione czy fabryczne? Może być uszkodzony, ale i coś powoduje resety 

Jak masz czym sprawdzić, to zerknij na na napięcie w sieci i na końcówce zasilacza. ( To różne rodzaje napiecia- pamiętaj o tym)

Poza tym konsultant widzi chyba typ zerwania synchro i rozróżnia wyłączenie modemu od poprawnej pracy...

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 często się resetuje

@yygreko  i jak próbowałeś resetu do fabrycznych?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 często się resetuje

@yygreko  reset pomógł czy musiałeś wymienić router?


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Funbox 6 często się resetuje

@yygreko, dołączam się do błagania o odzew, jak sobie radzisz?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Funbox 6 często się resetuje

Wybaczcie Panowie... nagle zwaliło się na mnie zbyt dużo spraw w zbyt krótkim czasie. Nic jeszcze nie zrobiłem, bo głowa była zupełnie gdzie indziej. Teraz go poobserwuję jeszcze.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Funbox 6 często się resetuje

@yygreko  jak masz teraz czas to poobserwuj, jeżeli dalej dzieją się samoczynne restarty to wypróbuj resetu do ustawień fabrycznych, sprawdź również w miarę możliwości to o czym mówi @agat13  w swoim poście i oczywiście daj znać o efektach.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Funbox 6 często się resetuje

No jak na złość od czasu gdy napisałem posta FB6 się ani razu nie zresetował... Może w tamtym czasie były jakieś aktualizacje oprogramowania? Obecnie mam SGF6-pl-01.06.13.17_20.04.14.

Z drugiej strony aktualizacje ok, ale chyba nie powodują restartów gdy każdy członek rodziny siedzi na jakimś spotkaniu online? Rodzice w pracy, dzieci w szkole a ten akurat sobie robi restart...

 

Dziękuję za rady, będę obserwował, jeśli się powtórzy to wprowadzę je w życie i napiszę tutaj.