Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 aktualizacja

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 aktualizacja


@slav72napisał(-a)

...oczywiście można sprawdzać w menu klikając w aplet "Aktualizacja modemu" lecz soft leci "z automatu"...


Potwierdzam. Można zawsze spróbować ręcznie sprawdzić aktualizacje, ale nie zagwarantuje to oczywiście otrzymania aktualizacji. U mnie na przykład pokazuje mi, że mam najnowszy soft.

nzmc_06_0-1702119371497.png


Więc także no w moim egzemplarzu na razie aktualizacji jeszcze nie otrzymałem. A jeżeli ona już trafi na mój egzemplarz FB6 to najpewniej tak jak wcześniej mówiłeś zostanie wykryta z automatu i ją jednocześnie zainstaluje.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2414
  • 10020
  • 86

Funbox 6 aktualizacja

@nzmc_06  u mnie też  jest starszy firmware. Można też sprawdzić recznie ale ta aktualizacja idzie z automatu i najczęściej Funbox pobiera tą aktualizację, instaluje i uruchamia się ponownie w porach nocny około godziny 3, 4. Czekamy dalej na pojawienie się nowego firmware

Pozdrawiam 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 513
  • 2119
  • 4

Funbox 6 aktualizacja

Sprawdzanie nic nie da chyba że ktoś ma tyle szczęścia że jest już w bazie a aktualizacja czeka na 3-4 w nocy po to tylko żeby nie przeszkadzać użytkownikowi w korzystaniu z internetu, więc nawet klikając codziennie przyspieszycie aktualizacje o maksymalnie kilka godzin bo nawet nie o dobę.   


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 86
  • 263
  • 1

Funbox 6 aktualizacja

@_Artek_napisał(-a)

...aktualizacja czeka na 3-4 w nocy po to tylko żeby nie przeszkadzać użytkownikowi w korzystaniu z internetu...



Raz zdarzyło mi się, że poprzedni egzemplarz FB6 (ten, który otrzymaliśmy w lutym 2021 r.) postanowił się automatycznie zaktualizować w dzień. Po tej aktualizacji potem miałem problemy tj. samoczynne restartowanie niezależnie o której porze czy zerwanie połączenia WAN, stąd go wymienialiśmy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 275
  • 1172
  • 1

Funbox 6 aktualizacja

Ja się podepnę pod ten temat i napisze że u mnie była z kolei dziwna sytuacja niewiem jak to rozumieć. Dzisiaj jak i przedwczoraj o jednej porze dnia na modemie funbox 6 zaczęły migać przez krótką chwilę wszystkie 3 lampki przestały świecić i zaraz zaczęły świecić na biało tak jak przy włączaniu modemu jest i to trwało bardzo krótko i zaraz wróciło połączenie z internetem. Niewiem jak to wyjaśnić czy aktualizował modem swoje oprogramowanie czy jeszcze co innego. Pierwszy raz coś takiego widziałem odkąd mam ten modem. Zalogowałem się poprzez przeglądarkę do modemu i niby wszystko w porządku jedyne co zauważyłem to że ta strona do logowania jak i całe menu które się otwiera całkowicie inaczej wygląda. Nie wiem jak się jeszcze raz powtórzy to będę się kontaktowal z orange  żeby mie oświecili co to mogło być bo wina kabli napewno nie bo w pierwszej kolejności sprawdzałem jak i w ustawieniach modemu chyba że jest coś czego nie widzę w tym całym menu modemu.

 

_________

* Wątek przeniosłem z tematu Awaria światłowodu - czy występuje jakaś ogólnokrajowa? - Wiktor


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13153
  • 54036
  • 635

Funbox 6 aktualizacja

@Luki555  aktualizacja softu 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 275
  • 1172
  • 1

Awaria światłowodu - czy występuje jakaś ogólnokrajowa?

Dzięki za szybką odpowiedź tak myślałem że może się aktualizował jak zobaczyłem że strona inaczej wygląda jak i całe menu modemu. Pierwszy raz się z tym stykam i pewności nie miałam ze to tak modem pokazuje. Bo już mi przyszła głupia.myśl że może się modem psuć. Tyle lat mam światłowód i to by była pierwsza awaria z usługami u mnie jakby nie to że po prostu aktualizował się. A wcześniej miałem funbox chyba 3 to była już nie pamiętam numerku i jakoś na tamtym nie zauważyłem takich reakcji.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29463
  • 270

Funbox 6 aktualizacja

Trochę dziwna sprawa że aktualizacja była w dzień, przeważnie działo się to w nocy (chyba  że dużo egzemplarzy im zostało do aktualizacji, a chcą się wyrobić do końca roku to być może stąd taka dziwna pora 🤔).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 513
  • 2119
  • 4

Awaria światłowodu - czy występuje jakaś ogólnokrajowa?

@Luki555  nie powtórzy się ja z różnych względów miałem okazje obserwować jak zachowuje się modem podczas aktualizacji i zachowuje się dokładnie tak jak to opisałeś także możesz spać spokojnie :))
Miałeś szczęście korzystać z internetu podczas aktualizacji softu. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Funbox 6 aktualizacja

Czy w tym nowym wyglądzie menu ustawień FB6 są jakieś opcje których do tej pory nie było ?😶