Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 problem z multiroom od NC+


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 problem z multiroom od NC+

Witam i proszę o pomoc

 

Po wymianie usługi na światłowód oraz zainstalowaniu routera Funbox 3.0, dekoder dodatkowy z usługi mulitroom od NC+ notorycznie zrywa połączenie z dekoderem głównym.

Pomaga ponowna konfiguracja, ale nie na długo (czasem 2 dni, czasem 2 tygodnie)

 

Z tego co wiem, problem jest dość powszechny... czy udało się znaleźć jakieś rozwiązanie ?

6 ODPOW. 6

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 problem z multiroom od NC+

@jmedon87 Połączenie dekoderów kablowe czy bezprzewodowe ?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 problem z multiroom od NC+

@BORAX  Połączenie bezprzewodowe, po WIFI

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 problem z multiroom od NC+

@jmedon87  po wi-fi zrywanie połączeń jest możliwe, dlatego zaleca się kablem spiąć dekoder z FunBox, po wi-fi można korzystać jak w jednym pomieszczeniu sprzęt jest i nie ma zakłóceń od sąsiadów, inaczej będą problemy, nie piszesz też ile metrów od routera dekoder jest, jaki tam mocny sygnał jest wi-fi, żeby nie było problemów musi być prawie na max.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 problem z multiroom od NC+

Koło 5 metrów między routerem a dekoderem, zasięg na zielono, powyżej 70%.

 

Podczas korzystania z Funbox 2.0 nie było najmniejszych problemów po Wi-fi.

 

Mamy XXI wiek, nie chcę kabli. Tym bardziej, że poprzednie, starsze urządzenie działało bez problemu.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 problem z multiroom od NC+

@jmedon87  tak dopytam... nazwy 2,4Ghz i 5Ghz masz takie same? Jak tak to może dopisz na końcu _2,4Ghz i _5Ghz dla tych pasm, aplikacja Mój FunBox wybiera najlepszy kanał, warto z tego skorzystać, teoretycznie FunBox 3.0 jest lepszy od FunBox 2.0 i nie powinno być problemów z wi-fi, co do XXI wieku, nadal kabel lan jest lepszy (szybszy), szczególnie vs FunBox 3.0, inna sprawa że możesz mieć usterkę w FunBox, dlatego takie problemy, spróbuj rozdzielić sieci wi-fi, jak napisałem, jak nie pomoże to zgłoszenie zrób i podmień FunBox 3.0, bo może mieć usterkę lub bug w oprogramowaniu.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 problem z multiroom od NC+

Dziękuję, spróbuję tak zrobić.

 

Pisząc o XXI wieku miałem bardziej na myśli łatwość instalacji, bez wiercenia, użycia kabli  🙂