Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 + Router Asus + VPN


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Funbox 3.0 + Router Asus + VPN

Do mojej usługi Orange Światłowód otrzymałem Funbox 3.0 do którego podpiełem Router Asus RT-AX92U.
Chciałbym skorzystać z wbudowanego w Asusa serwera VPN jednak Asus twierdzi że:
The wireless router currently uses a private WAN IP address.

This router may be in the multiple-NAT environment and DDNS service cannot work in this environment.
Czy da się ustawić Funboxa i Asusa tak, aby z zewnątrz dało się połączyć z VPN Asusa?

3 ODPOW. 3

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Funbox 3.0 + Router Asus + VPN

Jeżeli Asus wymaga publicznego adresu (czyli przekierowanie portów nie zadziała) to nie uruchomisz tej funkcjonalności korzystając z FB3. Musisz zamienić FB na ONT. Z tym, że wtedy będziesz pytał jak uruchomić TV na Asusie (jeżeli masz taką usługę).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Funbox 3.0 + Router Asus + VPN

@Wybryk  możesz na fb przekierować cały ruch na adres podsieci. Wtedy wszystko będzie szło na asusa. Jeśli jednak nie masz IPTV i VoIP to warto jest pomyśleć o założeniu przez operatora zewnętrznego ONT ( jak już padło wyżej), ale to będzie kosztować sporo zachodu i asystę techniczną. Sprawdź wcześniej, czy Asus obsługuje VLAN, bo bez tego nawet przy necie ani rusz... 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 + Router Asus + VPN

@Wybryk  FunBox 3.0 można zdalnie ustawić, więc trzeba by poprzez czat czy telefon, zgłosić by po otwierali porty i zabezpieczenia zdjęli, wtedy ASUS powinien ruszyć z VPN, choć gwarancji nie dam, ustawiasz go jako router, tylko DHCP z inną Adresacja IP niż FunBox 3.0, najlepsza jednak opcja, to zgłoszenie o ONT bo nie możesz korzystać z VPN, wtedy ASUS jako główny router będzie, FunBox 3.0 do szuflady dasz 😎