Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 - Przekierowany port zmienia się sam po restarcie funboxa


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Funbox 3.0 - Przekierowany port zmienia się sam po restarcie funboxa

Zauważyłem, że po restarcie Funboxa przekierowane porty ulegają samoczynnej zmianie ...

Miałem przekierowane kilka portów o różnych odległych od siebie numerach, po restarcie funboxa ustawiły się one same na jeden po drugim, czyli np. 5661 5662 5663 5664 zamiast 12003 25123 38100 41293 - tylko przykład.

Czyli jeśli chcę normalnie działający router to zostaje tylko własny po DMZ ?

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - Przekierowany port zmienia się sam po restarcie funboxa

@Mitar  te routery od Orange są po części zarządzane zdalnie, albo problem w tym albo jakiś bug, nie sprawdzę bo nie mam FunBoxa niestety, ale tak jak piszesz, ONT i własny router, zero problemów, kilka fajnych już proponowałem w tematach o problemach z FunBox.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - Przekierowany port zmienia się sam po restarcie funboxa

@Mitar Czy masz w loginie neostrady dopisek /IPv6? Jeżeli tak, to usuń go. Musisz wejść w zaawansowane -> połączenie z Internetem, usunąć do dopisek i zapisać. 

Jak już sesja się załączy, to musisz na nowo ustawić porty. 

Wtedy Funbox na pewno będzie trzymał ustawienie 🙂 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Funbox 3.0 - Przekierowany port zmienia się sam po restarcie funboxa

Nie mam, choć dla testów kiedyś włączałem, ale szkoda, że jednocześnie nie można mieć ipv6 i ipv4.

W między czasie kolejny błędy znalazłem, np. przy ustawieniu stałych adresów ip znikają adresy ip z listy ( puste pola ), również nazwy urządzeń w statycznych ip zmieniły się wszystkie na nazwę mojego komputera. Dyndns nie pokazuje statusu, chociaż wygląda na to, że działa.

Dla spokoju jednak wolę korzystać ze swojego Mikrotika, tam mi się nigdy samo nic nie popsuło, tylko ten nieszczęsny podwójny NAT z Funboxem i DNZ nie rozwiązuje tutaj problemu w 100 %.

Nie wiem kto kłamie albo ma większą wiedzę, ale rozmawiałem ostatnio z dość konkretną osobą w salonie Orange i powiedzieli mi, że u mnie nie ma przeciwwskazań do tego abym miał osobne ONT, nawet jak mam Orange po światłowodzie Netii w bloku, technik w każdym razie mówił, że u mnie to niemożliwe ...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - Przekierowany port zmienia się sam po restarcie funboxa

@Mitar  U mnie takie cyrki z pozamienianymi portami się nie dzieją. Chyba, że zmienię w międzyczasie na IPv6, ale to normalne. Gdy ustawię wszystko na IPv4, to port jest stały.

 

Problemów ze znikającymi adresami czy z zmianą nazw również nie mam.

DynDNS rzeczywiście działa, ale status jest nieznany.

 

Może masz jakiś problem w swojej konfiguracji ?

Proponuję zresetować Funboxa do fabryki i jeszcze raz wszystko ustawić.