Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2 vdsl a vdsl2

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 31
  • 0

Funbox 2 vdsl a vdsl2

Jak przełączyć w tym funboxie na vdsl2

Aktualnie pisze ze synchronizacja jest na vdsl a to max 52Mb/s

Mam opcje 80Mb wykupioną 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Funbox 2 vdsl a vdsl2

@Aero  właśnie po synchronizacji.  I możesz mi wierzyć na słowo...

Więcej z tego modemu nie wyciągniesz, bo to jest zależność złożona  ustawień centrali, długości i jakości łącza I samego modemu ( który ma ustawienia  synchronizacji w automacie do najlepszej możliwej jakości)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18465
  • 52798
  • 713

Funbox 2 vdsl a vdsl2

@Aero przełącza się automatycznie. Im bliżej centrali, tym wyższa prędkość synchronizacji. Jesteś w stanie określić, jaką masz odległość do centrali?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Funbox 2 vdsl a vdsl2


@Aeronapisał(-a)

Jak przełączyć w tym funboxie na vdsl2

Aktualnie pisze ze synchronizacja jest na vdsl a to max 52Mb/s

Mam opcje 80Mb wykupioną 


Przełącza się to automatycznie, usługę masz do 80 Mb/s, więc linia pewnie za długa czy słaba, na więcej niż 52Mb/s.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 31
  • 0

Funbox 2 vdsl a vdsl2

Jeżeli chodzi o duża szafę na wiosce to mam może z 250m


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Funbox 2 vdsl a vdsl2

@Aero VDSL i VDSL2 są tylko oznaczeniami technologii podstawowej VDSL. W modemie od operatora nie ma możliwości zmiany, to dzieje się automatycznie, bo modem obsługuje oba warianty.

Zauważ, że usługi miedziane są tak skonstruowane, że opcja prędkości jest "do 80Mb.sek" i zależy to głównie od długości linii. Żeby modem synchronizował się na pełną prędkość łącze nie może być dłuższe niż 200-300m (zależy od jakości kabli miedzianych). Im dłuższa linia, tym mniejsza prędkość. Twoja dla synchro 52Mb./sek ma około 500-600m (oczywiście szacunkowo). Max długość linii dla VDSL-a to 1,4km

Tak to wygląda w praktyce i liczy się trasa kabli pod ziemią i instalacji, a nie odległość od domu do szafy

Opisz jak wygląda instalacja, bo czasem kilka Mb/sek można urwać poprawiając złącza, czy wymieniając gniazdko


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 31
  • 0

Funbox 2 vdsl a vdsl2

Czyli poprostu mam kupione 80Mb którego nigdy w pełni nie wykozystam?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Funbox 2 vdsl a vdsl2

@Aero Masz wykupione do 80Mb/sek i przeczytaj wyżej (opisz instalację) to może coś podpowiemy


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1452
  • 6277
  • 42

Funbox 2 vdsl a vdsl2


@Aeronapisał(-a)

Czyli poprostu mam kupione 80Mb którego nigdy w pełni nie wykozystam?

 


Maksimum możesz mieć 80 Mbps, minimum powinieneś mieć 20 Mbps ponieważ to najwyższa prędkość w ofercie ADSL.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Funbox 2 vdsl a vdsl2

@tolek Troszkę sprostuję: Max prędkość dla VDSL-a to około 84Mb/sek (praktycznie osiągalne tylko w budynku obok centrali telefonicznej 🙂 , ale raz tu na forum ktoś taki wynik zamieścił). Minimum zaś to około 24Mb/sek (poniżej może modem się nie zsynchronizować wcale dla sztywnego ustawienia opcji "tylko VDSL"). Słyszałem, iż w trybie awaryjnym synchronizacja dla modemu ADSL/VDSL (czyli FB2) może spadać poniżej 24Mb i łącze/usługa przechodzi wtedy w tryb ADSL. To jednak wyjątki...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 31
  • 0

Funbox 2 vdsl a vdsl2

Głównie mi chodzi czy można jakoś przełączyć na vdsl2+.

Odległość od centrali(duża szafa na środku wioski) mam około 300m. Synchronizacja wyskakuje mi że ADSL i 66.78Mb/s