Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 upload


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 148
  • 1

Funbox 2.0 upload

Jakiś czas temu podczas burzy uszkodził się Funbox 2.0. Po wymianie i podłączeniu do linii nowy zsynchronizowal się na Ds tak samo jak poprzedni, natomiast Us na 7,1 Mb/s i tak trzyma do dziś. Na poprzednim Us miałem n poziomie 7,8 Mb/s. Stąd pytanie, czy możliwe, że otrzymałem uszkodzony sprzęt, który zaniża Us? 

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 upload

@1pietrek1  jeśli FunBox by był uszkodzony, to nie miałbyś wcale internetu, moim zdaniem jest ok, inna sprawa to że statystyk z FunBox nie dałeś, tak w ciemno mamy zgadywać...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 138
  • 260
  • 1

Funbox 2.0 upload

Prędzej obstawiałbym pogorszenie się jakości miedzi po takim burzowym przepięciu (przede wszystkim na złączach i stykach w puszkach na drodze od centralki do abonenta). Spróbuj wyłączyć go jeszcze raz na 5 minut i włączyć ponownie, jeśli dalej zsynchronizuje się na takich parametrach to lepiej raczej nie będzie. Miałem podobną sytuację z tym że po zaniku napięcia ze stacji trafo zasilającej osiedle, ale po ponownej synchronizacji wróciła pełna prędkość DL/UP.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 148
  • 1

Funbox 2.0 upload

Był już odłączany i nic nie pomogło. Oczywiście Orange twierdzi, że wszystko jest zgodnie z umową. Owszem, ale taki spadek, przy i tak niskim Us jest spory. 

@iCinek  jakby złącza popaliło to Ds by też się pogorszył.

@Anonim Funbox niewiele pokazuje. Statystyki są następujące:

Synchronizacja Ds 52 155,Us 7 097. Margines szumu w dół 9,1 dB. Błędy Es 187 przez 5 dni. Na czacie podali mi, że tłumienie dla Ds wynosi 13 dla Us 5 a SNR Margin dla Us 8

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 upload

@1pietrek1  linia słaba, to jest jak jest, inna sprawa to zabezpieczenie przed piorunami, jak słabe to co awaria będzie gorzej na łączach, sporo też sprzętu do wymiany .


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Funbox 2.0 upload

to nie winna funboxa  2.0 tylko lini miedzianej  ,a umowa jest po za tym do 10 mb/s nie ma gwarancja 10mb/s jedyne co musisz mieć nadzieje że pociągną światłowód


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 2.0 upload

@1pietrek1  Gdyby spadło do np. 3 Mbit/s to bym się martwił,  700 kbps nawet nie odczujesz.