Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 - podłączenie systemu mesh


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Funbox 2.0 - podłączenie systemu mesh

Witam.
Posiadam funbox 2.0 od orange. Znajduje on się w jednym pokoju najbardziej oddalonym od innych, niestety nie istnieje możliwość zmiany jego miejsca położenia, nie ma takiej możliwości. W pozostałych pokojach jest albo słaby zasięg albo go w ogóle nie ma. Jakie mam możliwości aby internet był w całym domu.

Najbardziej zależy mi na pokoju oddalonym najdalej, w którym aktualnie wifi w ogóle nie ma zasięgu.Prędkość internetu to neostrada 6mb/s. W najdalej położonym pokoju znajdować się będzie komputer stacjonarny, telewizor z wifi oraz playstation4 też musi być podłączone do wifi.Jakie mam opcje aby wifi był w tym właśnie pokoju, był dobry zasięg i nie zrywało połączenia podczas korzystania z pc, tv i ps4? Pociągnięcie kabla od funboxa też nie wchodzi w gre bo musiałbym kuć ściany...

Czy jest możliwość zakupienia jakiegoś urządzenia, który postawie np na środku domu i będzie przechwytywał i przekazywał dalej sygnał wifi, bez połączenie kablowego z funboxem oraz bez psucia jakości połączenia i bez lagów?

Max kwota jaką chciałbym wydać to 200-300zl.

Czytałem o systemie mesh.
Czy taki mesh będzie wystarczający i czy można go bez problemowo podłączyć z FUNBOX 2.0? :
https://www.mediaexpert.pl/routery-adsl/router-tenda-mesh-nova-mw3-1-pk,id-1175038

I jeśli podłącze ten router przez LAN do funboxa to czy nie podzieli mi wtedy łącza na 2? 6mb/2 ?

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 2.0 - podłączenie systemu mesh

@matp5  Łącza nie podzieli. Spojrzałem w instrukcję i te urządzenia mają możliwość pracy jako bridge, czyli podłączasz do drugiego routera i działa. Pierwsza kostka musi być podłączona kabelkiem do Funboxa 2.0, a następne rozstawiasz po domu. Samych urządzeń Tenda nie znam, nie wiem czy dobrze pełnią swoją funkcję.