Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 kompatybilność z TP-LINK Archer C50 AC1200


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Funbox 2.0 kompatybilność z TP-LINK Archer C50 AC1200

Witam,

Funbox ma słaby zasięg WiFi i chcę podłączyć dodatkowy router po drugiej stronie domu poprzez kabel ethernet aby WIFI było dostępne w całym domu. Czy funbox 2.0 będzie kompatybilny z TP-LINK Archer C50 AC1200 (https://www.mediaexpert.pl/routery-xdsl/router-tp-link-archer-c50-ac1200,id-598775?gclid=CjwKCAjw0tH...) ? Chcę aby do Archera można było podpiąć zarówno urządzenia poprzez LAN oraz WIFI. Dodam, że do funboxa będzie podłączony telefon stacjonarny oraz telewizja a prędkość to 6mb/s.

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 kompatybilność z TP-LINK Archer C50 AC1200

Musisz TP-Lina ustawić w tryb AP Klient (punkt dostępu), spinasz routery kablem lan i będzie działać 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 17
  • 0

Re: Funbox 2.0 kompatybilność z TP-LINK Archer C50 AC1200

Pisząc "chcę podłączyć dodatkowy router" masz na myśli "chcę wykorzystać posiadany router w trybie Access Point, tj. bez NATa.". Czy dobrze zgadłem twoje intencje?

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Re: Funbox 2.0 kompatybilność z TP-LINK Archer C50 AC1200

Tak, posiadam już Archer c50, podłączyłem go, wszystko jest ok, oprócz jednej rzeczy - upload od Archera na PC wynosi 0.1 - 0.3. Sprawdzałem na funbox i tam jest ok. Internet zamula, wszystko zrobiłem jak na powyższym filmiku. 

Anonim

Nie dotyczy

Re: Funbox 2.0 kompatybilność z TP-LINK Archer C50 AC1200


@matp5napisał(-a)

Tak, posiadam już Archer c50, podłączyłem go, wszystko jest ok, oprócz jednej rzeczy - upload od Archera na PC wynosi 0.1 - 0.3. Sprawdzałem na funbox i tam jest ok. Internet zamula, wszystko zrobiłem jak na powyższym filmiku. 


Kabel stosowny do lan (UTP CAT6) 1GB masz, czy jakiś zwykły co 100MB obsługują i tym spinasz routery i PC, trzeba mieć odpowiednie kable, potem można pisać o szybkości . PC ma 1GB kartę sieciową, bo bywa że zwykła 100MB jest i net wolny.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Re: Funbox 2.0 kompatybilność z TP-LINK Archer C50 AC1200

Zwykły ale prędkość internetu to 6mb albo 10mb. Download leci pełnym łączem natomiast upload nie.

Anonim

Nie dotyczy

Re: Funbox 2.0 kompatybilność z TP-LINK Archer C50 AC1200


@matp5napisał(-a)

Zwykły ale prędkość internetu to 6mb albo 10mb. Download leci pełnym łączem natomiast upload nie.


Jak testy robisz to tylko jedno urządzenie niech korzysta z dostępu do sieci, inaczej transfer spadnie, inna opcja to kabel co do TP-Linka idzie, wetknij do PC i test zrób, jakieś zrzuty daj z testów, bo zgadywanka w ciemno, trudno zgadnąć co się z netem dzieje, na logikę nie powinno być spowolnienia na dodatkowym routerze, chyba że z FunBoxa telefony czy laptopy korzystają, wtedy transfer spada. Jeszcze dodam ... dekoder wyłącz by nie zjadał zasobów netu na czas testu 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 17
  • 0

Re: Funbox 2.0 kompatybilność z TP-LINK Archer C50 AC1200

10mbit sugeruje jakby router pracował w trybie wifi B (max 11mbit).

Nie masz jakiegoś starego urządzenia wifi które spowalnia całą sieć bezprzewodową?

Skrętka ethernet jest Cat 6 i ekranowana?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Re: Funbox 2.0 kompatybilność z TP-LINK Archer C50 AC1200

Robiłem testy, kabel co idzie od funboxa do routera bezpośrednio podłączyłem do PC - upload max, download max, ping min. Problem pojawia się tylko gdy podłączam do funboxa tego Archera c50, nawet przy wyłączonych sprzętach. PC podłączony jest poprzez kabel do Archera. Wifi zachowuje się tak samo.

Zauważyłem, że teraz nie chce działać mi nawet Netflix na TV, które jest podłączone do Archera bezprzewodowo, a przed weekendem wszystko śmigało bardzo dobrze.

Nie wiem już sam co jest nie tak, było dobrze i się zepsuło...

Anonim

Nie dotyczy

Re: Funbox 2.0 kompatybilność z TP-LINK Archer C50 AC1200

Wrzucę ustawienia wi-fi z mojego routera, ustaw podobnie jak na zdjęciu 😉

Bez nazwy-1.jpg