Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 bardzo słaby zasięg wifi


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Funbox 2.0 bardzo słaby zasięg wifi

Od kilku dni jestem posiadaczem Funboxa 2.0 z opcją Internetu do 80mb. Niestety wszystkie urządzenia tracą zasięg wifi w odległości ok 3-4m od funboxa. 
Nie jest to problem jednego systemu, problem jest na Win 7, Win 10, jak i na Androidzie. 
Test siły sygnału na aplikacji Wifi Analyzer potwierdza całkowity zanik sygnału w odległości ok 4m. 
W czym jest problem?
Niestety konsultant z pomocy technicznej nie rozumie problemu i odczuwam lekką ignorancję problemu.

21 ODPOW. 21

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Funbox 2.0 bardzo słaby zasięg wifi

A w konfiguracji routera przypadkiem nie masz ustawionego trybu wifi na 5GHz? Zmień na 2,4GHz.

Tak to powinno wyglądać:

2.png

Tutaj masz pełną instrukcję: https://www.youtube.com/watch?v=hblR4H8IOKY z tym, że pomiń zapominanie sieci 2,4GHz, bo właśnie do tej sieci chcesz mieć dostęp, bo daje zdecydowanie większy zasięg. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Funbox 2.0 bardzo słaby zasięg wifi

Zrobiłem zgodnie z instrukcją i siec 5Ghz ma zasięg do 2-3m dalej w ogóle nie jest widoczna. Siec 2,4Ghz ma zasięg identyczny jak przed zmianą konfiguracji.

Niestety nie wiele to pomogło. 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 bardzo słaby zasięg wifi

@irek Pozostaje wymiana na inny egzemplarz może być uszkodzone ratio od wifi.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 bardzo słaby zasięg wifi

Ta po prawdzie to te wi-fi jako dodatek jest, jak chcecie mieć poprawny zasięg po wi-fi to porządny Router z AP klient kupić, potem spiąć to kablem i będzie ok, zabawa w wymiany Funbox 2.0 nic nie zmieni w temacie, szansa jedna na 100 że traficie jakiś wybitny model z serii.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 bardzo słaby zasięg wifi


irek6311 napisał(-a):

Ta po prawdzie to te wi-fi jako dodatek jest, jak chcecie mieć poprawny zasięg po wi-fi to porządny Router z AP klient kupić, potem spiąć to kablem i będzie ok, zabawa w wymiany Funbox 2.0 nic nie zmieni w temacie, szansa jedna na 100 że traficie jakiś wybitny model z serii.


@Anonim Ja na moim Funbox 2.0 łącze sie na odległości 150m po 2.4GHzEmotikon: Szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 bardzo słaby zasięg wifi

To zakrawa na SF 😉

Mam TP-Link TP-Link Archer C1200 AC1200 i stary TP-Link TL-WDR3600, dom i ogród pokryty, ale 150 metrów to chyba na otwartej przestrzeni uzyskasz, gdy Router w domu to zapomnij o takim zasięgu 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 bardzo słaby zasięg wifi

@Anonim

Masz, tu jak wyjdę, z domu a mieszkam na drugim pietrze.Funbox 2-223F.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 bardzo słaby zasięg wifi

Ja na Laptopie widzę sieci wi-fi całego obszaru domków jednorodzinnych, to jednak nie znaczy że sygnał jest tak dobry by korzystać z wi-fi, zrzut co dałeś nie oznacza że masz taki zasięg użyteczny, to tylko widmo sieć, nie skorzystasz z niej 

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 2.0 bardzo słaby zasięg wifi

@Anonim  analizator widma i patrzeć co się dzieje na częstotliwościach wi-fi. Byłem w takich miejscach zwłaszcza osiedla widać było ponad 30 sieci nie licząc rzeczy bezprzewodowych i innych urządzeń. teraz niech każdy zaczyna przesyłać i zasięgu niema.