Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox jako serwer FTP


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

FunBox jako serwer FTP

Czy można użyć modemu z podłączonym dyskiem lub pendrivem jako serwera FTP? Interesuje mnie zapis video z kamery IP znajdujacej sie  w sieci LAN w której jest modem. 

13 ODPOW. 13
Anonim

Nie dotyczy

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

FunBox jako serwer FTP

Ale ja się łącze z kamerą bez problemów z internetu. Mam podgląd na obraz w telefonach. Mnie chodzi o nagrywanie obrazu na pamięć/dysk dołączony do FunBoxa w obrębie tej samej sieci po kablu. 

Anonim

Nie dotyczy

FunBox jako serwer FTP

@toren Poczytaj jeszcze tu http://www.infopage.pl/2014/09/11/tani-monitoring-za-pomoca-kamery-komputera-i-darmowego-serwera-ftp...

A najlepiej doprecyzuj zapytanie, bo nie napisałeś co ty masz?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

FunBox jako serwer FTP

Ok... neostrada VDSL w modemie znajduje się gniazdo USB w którym jest pamięć np 64GB. wciskanie_wps_4003701339.png

Do sieci LAN podłączona kamerka IP 720p (przewodowo) która może zapisywać obraz na wewnętrznej SD, wysyłająć zdjęcia  mailem lub zapisując zdjęcia/video na serwerze FTP. Zapis na wewnętrznej karcie SD i na czasowo włączonych komputerach w domu mnie nie interesuje.

Monitoring z dowolnego miejsca poza domem mam na telefonach poprawnie skonfigurowany - i na IOS i na Androidzie mogę nagrywać na kartę SD w telefonach obraz z kamerki ale kiedy uruchomię aplikacje  ręcznie.

Mnie natomiast interesuje zapis video i zdjęć z kamery na serwerze FTP a pytanie moje brzmi czy modem neostrady z podpiętą pamięcią/dyskiem który aktywny jest non-stop  może robić własnie za taki serwer - czyli podanie takiego adresu kamerce żeby zapisywał video na dysku podłączonym do modemu...

Anonim

Nie dotyczy

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

FunBox jako serwer FTP

Czytałem...Ja wiem jak dostać się do plików umieszczonych w tej pamięci... Nawet ten dysk czy pendrive jest zrobiony jako dysk sieciowy

dysk sieciowy.jpg

Problem polega na wskazaniu ścieżki do zapisu na tym dysku w ustawieniach kamery bo jako takiej opcji zapis na HDD nie ma

ftp.jpg

 

Wpisując adres serwera 192.168.1.1 i dane logowania do FunBoxa (nazwa użytkownika i hasło) nic nie dają...

Jak mogą pomóc to jeszcze takie dane sieci są ustawione w kamerce

sieć.jpg

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

FunBox jako serwer FTP

@torenNie wiem czy widziałeś jak? Wciśnij przycisk Start, następnie wpisz \\192.168.1.1 i wciśnij Enter


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

FunBox jako serwer FTP

Ale ja doskonale wiem jak otworzyć lokalizacje... chociazby klikając myszką i mam ścieżkę dostępu...

Problem z podaniem tej lokalizacji i ścieżki do ustawień kamery...

Nie ma czegoś takiego jak podwójny ukośnik przed wpisaniem adresu

test.jpg

 

Zgłaszany jest błąd zapisu...  zadam zatem jeszcze prostsze pytanie. Co wpisać w ustawienia FTP kamerki żeby skierować zapis na pendrive w modemie. Okno jak poniżej

 

 ftp.jpg

Anonim

Nie dotyczy

FunBox jako serwer FTP

@toren Na tej stronie znajdziesz wiele cenych informacji baza wiedzy.

https://www.eltrox.pl/monitoring.html