Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3 i zmiana nazw na liście stałego IP

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 1

FunBox 3 i zmiana nazw na liście stałego IP

Witam

Mam pytanie dlaczego FunBox 3 sam zmienia nazwy urządzeń na liście stałego IP??

Co kilka godzin urządzenia nieaktywne (nieznane) dostają automatycznie nazwę któregoś urządzenia aktywnego. Widać wtedy kilka pozycji o takiej samej nazwie. Pomaga usunięcie z listy i ponowne dodanie. Ale po kilku godzinach znów wraca i przydziela automatycznie inne nazwy urządzeniom nieznanym. Było to b.dawno w FunBox 2 ale zostało poprawienie. W nowszych czasach wraca jak bumerang. 

Jest na to jakiś sposób ?? Bo irytuje mnie cała lista z taką samą nazwą !!!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 1

FunBox 3 i zmiana nazw na liście stałego IP

Dziękuję. Wreszcie miła Pani na czacie wysłała zlecenie wymiany sprzętu. Ze screenów jakie wysłałem wynika błąd oprogramowania. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 1

FunBox 3 i zmiana nazw na liście stałego IP

Temat ze stycznia 2018, a mamy styczeń 2020  :catsad:

Mam FunBox 3 z najnowszym softem po aktualizacji a dalej taki bubel?? 

Też spędziłem trochę czasu na dopisywanie nazw do danego sprzętu (bo niby jest to możliwe) a po kilku godzinach wszystko idzie z dymem :catsad: bo Orange nie ogarnia tematu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

FunBox 3 i zmiana nazw na liście stałego IP

@mares1 zapytaj konsultanta na czacie o oni na to

https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 1

FunBox 3 i zmiana nazw na liście stałego IP

Zadzwoniłem na infolinię i pomoc techniczną.....tam nie chcieli ze mną rozmawiać w sprawie tej "dolegliwości" i kazali zobaczenie Orange Ekspert - Pomoc techniczna - YouTube.

Co mam teraz nagrać się ze swoim problemem, bo nie wiem już co ??!!!!. Na razie zostałem olany przez konsultanta.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

FunBox 3 i zmiana nazw na liście stałego IP

@mares1 propozycje rozwiązań do Twojego problemu:

  • ponowny kontakt na infolinii lub czacie i znalezienie kompetentnego konsultanta.
  • wymiana routera na inny z wolnego rynku, który będzie posiadał potrzebne funkcje.
  • wykonanie spisu z nazwami urządzeń i numerami MAC w edytorze, notatniku itp.

Z konsultantami ciężko jest się ostatnio dogadać. Podczas rozmowy sam musisz wyczuć, czy dany konsultant jest chętny i kompetentny do pomocy. Jak nie, to poproś o przełączenie rozmowy do innego.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 1

FunBox 3 i zmiana nazw na liście stałego IP

Dziękuję za odpowiedz. Zapisałem całą listę w notatniku i zrobiłem kopię wszystkich ustawień. 

Dzwoniłem ponownie i tym razem pani poinformowała mnie że chyba nie ma rozwiązania problemu i dalej nic z tym nie można zrobić :(. 

Przed zakupem i instalacją światłowodu obiecywali "wakacje na Marsie" żeby tylko podpisać, a po podpisaniu mają gdzieś. Po za problemem z ustawieniami jest problem zasięgu, w XXI w zasięg o połowę mniejszy zaledwie 6m od routera w sieci 5 GHz !!! Połowa urządzeń w w mieszkaniu świecie na żółto (zasięg średni), a metraż zaledwie 56 mkw.

Zamówiłem SmartBox wifi ale nic nie pomogło bo nie przełączała się łączność z powodu bliskiej odległości od FunBoxa 3 !!. Sygnał 5 GHz zanikał a odległość z mała, czyli w sumie mierzy zasięg na 2.4 GHz. 

Na chwilę obecną jestem mega nie zadowolony, stare łącze 80Mb/s działało bez problemu. 

--- Czy jest jakiś router obsługujący standardy światłowodu z Orange, inny niż ich FunBox 3 ?? Bo chyba wrócę do starego rozwiązania, mniej problemów. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

FunBox 3 i zmiana nazw na liście stałego IP

@mares1 aby podłączyć zewnętrzny router potrzebny jest oddzielny ONT. 

Tu opis konfiguracji jednego z routerów z zewnętrznym ONT:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Po%C5%82%C4%85czenie-ONT-i-Netgear-xr500/td-p/167972

Na NO są jeszcze inne propozycje routerów.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 1

FunBox 3 i zmiana nazw na liście stałego IP

Dziękuję. Wreszcie miła Pani na czacie wysłała zlecenie wymiany sprzętu. Ze screenów jakie wysłałem wynika błąd oprogramowania. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 1

FunBox 3 i zmiana nazw na liście stałego IP

FunBox 3 wymieniony na nowy, a problem ten sam !. Dalej oprogramowanie samo zmienia nazwy na liście stałego IP. Po usunięciu urządzenia którego nazwę ma prawie cała lista problem znika. Po kilku godzinach jednak powraca. Nie mam pomysłu jak zrobić żeby oprogramowanie nie zmieniało samo nazw które przypisałem urządzeniom.

 

Do tego doszedł problem z filtrowaniem po adresie MAC.......włączam filtrowanie MAC, dodaję z listy urządzenie, zapisz. I próba połączenia tego urządzenia z FunBoxem 3.....po minucie komunikat że nie można się połączyć !! (w poprzednim routerze było OK). Nie ma połączenia dodane urządzenie z FunBoxem 3. Przymusowy restart i wpisywanie danych od nowa. 

 

I trzecie pytanie, jak całkowicie zrestartować FunBoxa 3?? Bo ten co mam po restarcie (mały otwór z tyłu FunBoxa i igła) dalej pamięta nazwy jakie dodałem urządzeniom !!. Jak się połączą to od razu mają nazwę jaką im przypisałem przed restartem. 

Czy te rutery są aż tak ograniczone programowo i dostosowane do klientów którzy jak ustawi monter, tak używają na standardowych ustawieniach do końca umowy ?? Można na tych ruterach ustawić zabezpieczenia które niby są ale nie działają ??

 

Myslałem, że czasy kiepskiego oprogramowania FunBoxa 2 już minęły i że te nowsze 3 będą przyjazne klientowi. Ale widzę że Orange nic z tym nie robi.