Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 nie współpracuje z niektórymi laptopami Mac

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

FunBox 3.0 nie współpracuje z niektórymi laptopami Mac

Spotkałem już jedną osobę mającą podobny problem do mojego, więc wydaje się, że problem nie jest wydumany.

 

Wszystkie urządzenia poprawnie rejestrują się w Wifi rozgłaszanym przez FunBox 3.0. Poza jednym.

 

Laptop MacBook Pro (Retina, 15-inch, Mid 2015) rozłącza sieć wifi co mniej więcej 3 minuty i wymagany jest restart karty sieciowej w laptopie. 

 

Zgłaszałem problem do Orange, wymiana FunBoxa na nowy nie pomogła. Objawy wciąż te same.

 

Czy ktoś ma podobny problem? I najważniejsze, czy znalazł rozwiązanie na problem?

 

Sprawa o tyle skomplikowana, że na potrzeby sieci domowej zainstalowałem dodatkowy router wifi, dostaję wtedy adres IP z innej puli adresowej i nie mam możliwości komunikacji pomiędzy urządzeniami (FunBox 3.0 nie pozwala mi skonfigurować routingu tak, aby przykładowo 192.168.0.0/24 mogło "rozmawiać" z 10.0.0.0/24. Oczywiście Internet działa poprawnie dla końcówek podpiętych i do wifi FunBoxa i dodatkowego routera.

 

Chciałbym albo rozwiązać problem wifi z laptopem Mac, albo rozwiązać problem routingu pomiędzy sieciami domowymi (nie potrafię tego skonfigurować na FunBox 3.0). Jedno powyższych rozwiązań umożliwiłoby mi korzystanie z sieci domowej w odpowiadający mi sposób.

 

Czy mogę prosić o poradę lub wskazówki?

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 nie współpracuje z niektórymi laptopami Mac

Budowa sieci lokalnej wymaga trochę zachodu, jeśli masz 2 routery to lepiej niech tylko FunBox 3.0 adresacją IP się zajmuje, dla laika najlepsza opcja jak 2 router jest tylko klientem, wtedy nie ma żadnych konfliktów i problemów w sieci, co do DHCP jak wyłączysz je w 2 routerze to adresacja IP będzie szła z FunBox 3.0.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 nie współpracuje z niektórymi laptopami Mac

@simpleman  temat rozległy, wypada dać ustawienia z sieci, skoro masz drugi router to musisz w nim DHCP wyłączyć, częste rozłączanie wi-fi to słaby sygnał, w ustawieniach wi-fi FunBox 3.0, nazwy sieci 2,4GHz i 5GHz powinny być różne, wystarczy dopisać do tej 2,4GHz < to na końcu i 5GHz < też na końcu nazwy sieci, daj zrzuty z ustawień FunBox 3.0 i drugiego routera, z tego co teraz dałeś więcej nie pomogę, jak nie radzisz sobie z ustawieniami sieci to wezwij kogoś kto się zna, bo twoje problemy leżą po stronie złej konfiguracji sprzętu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

FunBox 3.0 nie współpracuje z niektórymi laptopami Mac

Dziękuję za odpowiedź.

 

Jeżeli chodzi o problem z Mac'iem, to na pewno nie kwestia 5GHz vs 2,4GHz. Testowane na obu ustawieniach, z osobna, IPv6 vs IPv4, itp. Dziwne jest to, że wymiana FB nic nie poprawiła (wszystkie urządzenia poza Mac działają poprawnie). Zacząłem podejrzewać niezgodność karty sieciowej (driverów?) w Mac z Funboxem :))

 

Nie mam obecnie dostępu do mojego urządzenia. Postaram się zrobić zrzuty ekranu.

 

Ale zaintrygowała mnie jedna podpowiedź. Czy jeżeli na routerze dodatkowym wyłączę dhcp a pozostawię rozgłaszanie wifi to klient przyłączając się do tego routera dostanie adres IP z Funboxa? Tego nie testowałem, fakt. Pytanie, czy routery wifi to umożliwiają? Oczywiście do przetestowania...

 

pozdrawiam,

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 nie współpracuje z niektórymi laptopami Mac

Budowa sieci lokalnej wymaga trochę zachodu, jeśli masz 2 routery to lepiej niech tylko FunBox 3.0 adresacją IP się zajmuje, dla laika najlepsza opcja jak 2 router jest tylko klientem, wtedy nie ma żadnych konfliktów i problemów w sieci, co do DHCP jak wyłączysz je w 2 routerze to adresacja IP będzie szła z FunBox 3.0.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

FunBox 3.0 nie współpracuje z niektórymi laptopami Mac

Przetestowałem DHCP tylko z FB, a switch podpięty jako bridge (ale rozgłaszający swój SSID, tego byłem najbardziej ciekawy, czy zadziała).

 

Wszystko działa, urządzenia dostają IP w tej samej sieci, pingują się. O tym wcześniej nie pomyślałem, dzięki wielkie za podpowiedź.

 

Niestety laptop Mac to osobny problem, którego nie potrafię ogarnąć. Dla dociekliwych, drugi laptop Mac, kupiony wcześniej, działa poprawnie (nie rozłącza się). I bądź tu mądry...

 

Jak ktoś miał kiedyś podobny problem (i ma, albo też nie ma rozwiązania), to proszę piszcie.

 

pozdrawiam i dziękuję @Anonim 

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 nie współpracuje z niektórymi laptopami Mac

@simpleman  w tym drugim laptopie problem drzemie w karcie sieciowej wi-fi, albo sterowniki, albo ustawienia karty, trzeba by w tym pogrzebać, musi działać po wi-fi poprawnie jak inny Mac działa 😉


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 nie współpracuje z niektórymi laptopami Mac

Od ponad roku mam podobny problem z Mac Pro 2016. Problem tkwi w sofcie funbox 3.0, a pojawił się właśnie przed rokiem chyba w związku z jakąś aktualizacją routera. Wcześniej wszystko działało ok. Generalnie rozwiązaniem jest podłączenie Funboxa na sztywno kablem z accespointem (ja mam tp link) i zrobienie z niego sieci wifi. Działa. Zanim do tego doszedłem dwa razy wymieniałem funboxa, testowałem orangowego extendera wifi. Wszystko bez skutku. Wczoraj słyszałem od technika orange, że lada dzień ma być roll out nowego softu, który ma rozwiązać problem z Macami. Czy ktoś wie czy już jest ta  aktualizacja? jak ją wymusić?

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 nie współpracuje z niektórymi laptopami Mac

@uti FunBox 3.0 automatycznie się aktualizuje, nie musisz wymuszać aktualizacji z panelu 😉


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

FunBox 3.0 nie współpracuje z niektórymi laptopami Mac

Moim zdaniem lepiej zmienić router na inny, tylko trzeba zamówić do tego ONT.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 7
  • 0

FunBox 3.0 nie współpracuje z niektórymi laptopami Mac

Byłbym wdzięczny za informację, kiedy takowa aktualizacja się pojawi. To, że router aktualizuje się automatycznie, nie spowoduje, że użytkownik będzie wiedział o aktualizacji i że teoretycznie wreszcie FB3.0 będzie współpracował z Mac'ami.