Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - nie widzi drukarki USB podpietej do portu, widzi przez HUB USB


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - nie widzi drukarki USB podpietej do portu, widzi przez HUB USB

Jak w temacie, FunBox 3.0 nie widzi wpiętej drukarki HP 5150 wpiętej bezporednio do portu USB w samym routerze.

Po wpieciu drukarki w HUB USB 3.0 pasywny Unitek Y-3089 a następnie w port USB routera jest wykrywalna!.

 

Dlaczego tak sie dzieje ? dlaczego port USB w routerze nie potrafi wykryć drukarki ?

Sprawdzilem i po wpięciu drukarki w port routera status USB w zakladce Wsparcie > Informacje systemowe > USB - status polączenia - wylączone.

 

 

 

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - nie widzi drukarki USB podpietej do portu, widzi przez HUB USB

@PeterMac83Wszystko może być powiazanie z  bug firmware jak z twoim wcześniejszym tematem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - nie widzi drukarki USB podpietej do portu, widzi przez HUB USB

Mozliwe, choć to zupelna inna kwestia jakby nie patrzeć 🙂

 

Do tej pory mialem wpięty HUB USB Uniteka odkąd mam FunBoxa 3.0, wczoraj postanowilem podpiąć z przodu tylko drukarkę USB HP 5150 bezposrednio do routera (kupilem ostatnio serwer NAS to juz nie potrzebuje wiecej wejsc USB w FunBox) w związku z tym kupilem z tego powodu kabelek USB kątowy 90 stopni 20 centymetrowy tak aby kabelek/wtyk nie odstawal z przodu portu FunBoxa i wychodzil ladnie do boku i do tylu, a tu niezle zdziwienie jak po wpięciu nie zostala wykryta przez dlugi czas, zrobilem restart z prądu FB nic to nie dalo.

 

Myśle sobie pewnie ten dodatkowy kabelek spowodowal zbyt duzy spadek napięcia na kablu, to podpiąlem bezposrednio kabel z drukarki do portu i dalej nic, kolejny restart i kolejny nic z tego.

Nie wykryje za zadne skarby, dzis tez jeszcze probowalem, odczekiwalem po restarcie z 1h i nic.

 

Podpinam po staremu czyli kabel z drukarki do HUB'a USB Uniteka a następnie do portu w FB, restart FB i od razu widzi drukarke :).

 

Tak jakby kontroler w FB nie mogl wykryc urządzenia a przez HUB ktory ma swój tez kontroler jedno drugie wynajduje.

Nigdy bym sie tego nie spodziewal ze takie cyrki wyjdą.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - nie widzi drukarki USB podpietej do portu, widzi przez HUB USB

@PeterMac83Zobacz ile już było takich przypadków z FB 2.0 czy FB3.0 tutaj 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

FunBox 3.0 - nie widzi drukarki USB podpietej do portu, widzi przez HUB USB

No tak ja wiem wiem ze jest masa tego, ale jeszcze nie widzialem takiego przypadku ze bezposrednie wpięcie drukarki w port routera i jej nie wykrywa, a przez HUB wykrywa :), nigdy bym sie tego nie spodziewal. Teoretycznie FB 3.0 powinien dzialac z kazdą drukarą USB wpiętą w port w routerze.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - nie widzi drukarki USB podpietej do portu, widzi przez HUB USB

@PeterMac83Pozostaje zgłaszać takie przypadki do Orange może coś pomoże z tym @MilenaPe

Wiem że powinno działać każda drukarka jak to jest na prywatnych routerach.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

FunBox 3.0 - nie widzi drukarki USB podpietej do portu, widzi przez HUB USB

Udało się z ta drukarką? Ja mam HP CP 1025 i przez Hub widzi ale nie drukuje 😞


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

FunBox 3.0 - nie widzi drukarki USB podpietej do portu, widzi przez HUB USB

Witam !

Faktycznie, Funbox 3.0 bez huba nie widzi drukarki.

Z hubem jest OK.

Wystarczy w Win10 -> Dodaj drukarkę -> Wybierz drukarkę udostępnioną według nazwy , wpisać->

http://funbox:631 i ENTER.

Działa, drukuje


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

FunBox 3.0 - nie widzi drukarki USB podpietej do portu, widzi przez HUB USB

FunBox na ograniczoną pamięć, więc jest wgrane tylko kilka sterowników do drukarek. Dużo lepiej sprawdzi się drukarka podpięta przez hub lub port LAN.