Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

A ja polecę Smart Wifi Boxa od Orange, testowałem go jakiś czas i pozwalał wyciągać prawie Gbit po WiFi.

PC podłączony kablem z FB3 -> Wifi <- Smart Wifi Box <- laptop połączony kablem z Smart Wifi Box. Po lanie wyciągał ponad 900 Mbit pomiędzy PC a laptopem gdzie FB3 i Smart Wifi Box szły po wifi przez jedną ścianę nośną.

Ogólnie bardzo fajne małe niedocenione urządzonko którego można właśnie używać jako karty wifi do komputera łącząc się kablem z Smart Wifi Boxem.

Działa stabilnie i bardzo łatwo się konfiguruje.

Kosztuje 10 zł mies. i można zrezygnować nawet tego samego dnia, naliczona zostaje tylko opłata proporcjonalna do wykorzystania tego miesiąca.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

I kolejne pudełko z zasilaczem.

900Mbit czyli jaki transfer w MB/s ? 

U mnie tez polaczenie z kartą WiFi Asus USB AC56 uzyskuje 866Mbps a realny transfer to okolice max ok. 38MB/s, takze nawet nie połowa tego co kabel gigabit.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

Smart Wifi Box według oficjalnej specyfikacji na https://www.orange.pl/omnibook/smart-wifi-box

ma "5 GHz 802.11ac 4*4 (1733 Mb/s)"

Wydaje mi się, że szło spokojnie 90 MB/s a może nawet więcej.

Może wezmę jeszcze raz go jutro z Orange to potwierdzę, ale z tego co pamiętam to szło praktycznie jak po kablu aż sam byłem zaskoczony, jakby łączył wifi 5 GHz i 2.4 GHz jeśli chodzi o prędkość.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0


@Mitarnapisał(-a)

Smart Wifi Box według oficjalnej specyfikacji na https://www.orange.pl/omnibook/smart-wifi-box

ma "5 GHz 802.11ac 4*4 (1733 Mb/s)"

Wydaje mi się, że szło spokojnie 90 MB/s a może nawet więcej.

Może wezmę jeszcze raz go jutro z Orange to potwierdzę, ale z tego co pamiętam to szło praktycznie jak po kablu aż sam byłem zaskoczony, jakby łączył wifi 5 GHz i 2.4 GHz jeśli chodzi o prędkość.


Pięknie i ładnie w specyfikacji, ale żeby wycisnąć z tego ustrojstwa max prędkość, trzeba podpiąć go kablem lan do FunBox, taka opcja @PeterMac  nie interesuje, inaczej to będzie spadek prędkości, inna sprawa to katalogowe prędkości, nawet w odległości 1 metra od urządzenia, są nie do uzyskania, za jedną ścianą może być spadek nawet 1/2 prędkości.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

@Anonim 

Przecież napisałem, że Smart Wifi Box łączyłem po wifi przez ścianę nośną z FB3 i była taka prędkość... czytajcie ze zrozumieniem proszę.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

@Mitar  czytałem to co napisałeś, ale @PeterMac  to musi zaakceptować, ja bym skorzystał, ale ja nie potrzebuję takich prędkości, ba mam 3 routery spięte kablem lan, więc szybkość po wi-fi jest stała i wszędzie jednakowa 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

Na razie Panowie dopadł mnie inny problem

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Awaria-%C5%9Awiat%C5%82owodu-czerwona-dioda-na-FB-3-0/td-p...

ale bardzo Wam dziękuje za wszelkie dotychczasowe odpowiedzi w tym temacie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

 

Poniżej zrzut prędkości kopiowania pliku z komputera podłączonego kablem do Funboxa 3 do laptopa podłączonego kablem do Smart Wifi Boxa. Smart Wifi Box połączony przez WiFi z Funboxem 3.

Smart Wifi Box stoi w odległości kilku metrów od Funboxa przez grubą ścianę nośną która ma około 18 cm.

 

smart.jpg


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

Bardzo dobra predkość (dysk twardy przypadkiem nie ogranicza jeszcze zapisu) ?

Jaką predkośc uzyskujesz w połączeniu internetowym WiFi w Windowsie ?

Jaką predkość internetu uzyskujesz w tescie na speedtest.net ?

Jesli transfer uzyskujesz ponad 80MB/s to w sumie predkość internetu spokojnie wyciągnie opcję 600Mb/s.

Tylko 18cm ściana nośna :), u mnie nośna z cegły ma z 40cm.

Ja na dniach bede miał karte Asusa PCE-AC88 to tez wrzucę wyniki.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

@PeterMac  jestem ciekaw wyników z Asusa PCE-AC88, ciekawe czy przez ścianę będzie mega szybko 😉