Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

@PeterMac  jesteś rozgarniętym użytkownikiem internetu, umotywujesz potrzebę posiadania ONT, jakieś ekstra usługi potrzebujesz i tyle, FunBox 3.0 stawia spore ograniczenia i da się to przepchnąć, wtedy masz spore pole do popisu, kupujesz konkretny router w sklepie... D-LINK DIR-885L przykładowo, ale można sporo tańszy, jedno jest pewne, panujesz nad siecią, teraz sporo usług zdalnie jest zarządzana vs FunBox 3.0, niewiele się tam zdziała, tak jak i w FunBox 2.0 😉

 

Edit:

Miałeś zdaje mi się już problemy z FunBox 3.0 vs PS4 Pro (Playstation 4 Pro), to wystarczający powód, do posiadania ONT 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

Dzieki bardzo za dyskusje i odpowiedzi w temacie, postaram sie z nimi pogadac i uprosić taką zamianę. Jeszcze w miedzy czasie zorientuje sie o konfiguracji tego, ale chyba zadnych tu cudów nie ma 🙂

Bo tez tak sobie pomyslalem kupowac karte teraz WiFi za prawie 400zł juz bez "ax" to tak srednio sensownie. Kurcze gdyby FB 3.0 obslugiwał te 160MHz to by nawet wystarczał. Orange powinno myslec juz o czyms nowszym FunBox 4.0 z WiFi "ax" 

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

@PeterMac  nie prędko Orange upowszechni AX w swoich routerach, teraz na rynku tylko topowe routery mają ten standard, więc jak chcesz być przyszłościowy ze sprzętem, to wypada kartę do PC kupić z AX 😉

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

Przecież jest karta z AX i taniej > ASUS PCE-AX58BT 😉

Co do routerów to ASUS RT-AX58U czy Netgear Nighthawk AX4, ale to wysoka półka, nie ma co nawet pobieżnie przyrównywać do FunBox 3.0, zasięg wi-fi i szybkość w tych 2 routerach co podałem jest bardzo dobra, oczywiście im lepszy router tym więcej zadowolenia z użytkowania, przykład >Netgear Nighthawk XR700 czy ASUS GT‑AX11000.

 

EDIT:

X-Kom ma promocję i router ASUS RT-AX58U + ASUS PCE-AX58BT jest w promocji za 999zł, termin to do 15.12.2019.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

No tak pod inny router niz FB 3.0 to tylko teraz PCE-AX58BT, natomiast pod FB 3.0 tylko PCE-AC88 do uzyskania max predkosci mozliwosci FB 3.0 1.7Gbit na pasmie 5GHz.

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

@PeterMac  zestaw ci podałem, jakbyś wytargował ONT, to śmigasz aż miło, ale decyzja należy do ciebie, jednak to prawie 1k zł 😉

 

Edit:

Inna opcja, to brać ten zestaw od x-com, router ustawisz na punkt dostępu, prędkość po wi-fi będzie jak trzeba, jak ugrasz ONT, to FunBox 3.0 do szuflady 😉

Bo cena zestawu mega atrakcyjna jest, osobno to dużo drożej wychodzi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

No dokladnie, tanio nie jest, ale mam plan działania :], prawdopodonie taki routerek Asusa zastąpi mi serwer NAS bo nie wymagam duzo od NAS'a a NAS QNAP'a poleci na sprzedaz. Bede na dniach targował o tego ONT

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

@PeterMac  czytając twoje posty... wnioskuję że dasz radę z ONT, sprzęt też dobierzesz jak trzeba, ja tylko propozycje dałem, ale ty zdecydujesz pewnie jak trzeba, pochwal się jak będziesz miał sprzęt 😉


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

@PeterMac  Na więcej niż 600 Mbit/s realnego transferu z Funboxa 3.0 bym się nie nastawiał.

Te prędkości o których piszesz (rzędu 1,7 Gb/s) to prędkość tylko teoretyczna. Mój Mac łączy się z FB3.0 na 1300 Mbit/s w odległości 1m od routera i rzeczywiście, prędkość oscyluje w okolicy 600 Mbit/s.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

Borax - u mnie drugi komp z kartą WiFi ac z 3 antenami dokladnie tak samo łaczy sie na 1.3Gb/s we wlasciwoaciach polączenia. Transfer uzyskuje ponad 85MB/s takze jest b.dobrze, z tym ze odleglosc do routera z metr :). Takze realny transfer wychodzi ponad 700Mbit, takze byles blisko :).

Przy polaczeniu 1.7Gb/s bedzie ok 105MB/s czyli jak po kablu gigabit.