Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit z FB 3.0

Jak w temacie, chce dokupic karte WiFi do komputera stacjonarnego aby uzyskać maksymlaną predkość WiFi na sieci 5GHz.

Obecnie używam kartę Asus USB-AC56 na USB 3.0 gdzie uzyskuje prędkość połączenia 585-866Mbps we właściwościach połączenia Windows i dość dynamicznie sie to waha i niestety nie uzyskuje max prędkości łącza 300Mbit tylko tak ~230Mbit w speetest.net.

Komputer i router są w innych pomieszczeniach takze to norma.

Jednak z tego co widze FB 3.0 jest w stanie wycisnąć 1.7Gbps na 5GHz, ale chyba potrzebna byłaby karta WiFi z 4 antenami bo przeczytałem ze nie obsługuje częstotliwości 160MHz.

Juz chciałem kupić najnowszą przyszłościową karte Asus PCE-AX58BT w standardzie "ax" bo ten model dla starszego "ac" uzyskuje 1733Mbps, choć tego nie podają na stronie 🙂 ale na kartoniku jest taka informacja, ale zapewne jest to wartość dla częstotliwości 160MHz bo ta karta ma tylko 2 anteny, takze dla 80MHz uzyskałbym pewnie to samo co mam teraz czyli 866Mbps.

 

Jesli sie gdzieś mylę to proszę poprawcie mnie.

Prosiłbym o doradzenie mozliwie najszybszej karty WiFi aby uzyskać te 1.7Gbit  z FB 3.0 na połączaniu, oczywiście zdaje sobie sprawę ze taka prędkość nie będzie w drugim pokoju, ale coś powyżej 1Gbit bedzie wystarczające.

 

47 ODPOW. 47
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

@PeterMac  jeśli FunBox jest w innym pokoju niż PC, to zepnij sprzęt kablem lan, nie ma szans byś uzyskał max prędkość przez ścianę, wi-fi dobre do Laptopa i telefonu, wymagający PC potrzebuje kabla lan, tam masz stałą prędkość, nie wierz w to co wypisują producenci kart wi-fi, te prędkości są zawyżone, nawet jakby PC stał koło FunBox, to nie uzyskasz tych prędkości ze specyfikacji, szkoda kasy na te najlepsze/najszybsze karty wi-fi.

Tak na marginesie ta zawrotna prędkość z FunBox co podajesz, to chyba suma z 2,4GHz i 5GHz, nie da się tego razem wykorzystać, inna sprawa że łącze nie masz 1Gb/s, więc po co ci karta wi-fi najszybsza, nie wykorzystasz jej możliwości, ba ściana sporo zabierze.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

irek6311 - nie mam takiej mozlwiości niestety, miałem kablem ethernet połączenie gigabitowe, ale zmieniłem zupełnie lokalizacje kompa, takze teraz kabel niestety odpada.

Co do dobrego WiFi to jestem troche innego zdania, kabel fakt zawsze bedzie najstabilniejszy, jednak są karty WiFi gdzie transfery uzyskuje sie wyższe niz po kablu gigabicie 🙂

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

@PeterMac  to kup od ASUS kartę, najlepszą na jaką cie stać, 4 antenki jak będzie mieć to git, najlepiej jakby można je w optymalne miejsce dać, ale wpięte na stałe może też utrzymają max szybkość.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

Asus PCE-AC88 pewnie tylko pozostaje, troche droga 🙂 nie ma innej nieco tanszej alternatywy ?

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

@PeterMac  po co ci tak szybka karta, łącze masz 300Mb/s przecież, ASUS PCE-AC56  z zapasem jest już.

TP-Link Archer T6E też wystarczy 😉

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit


@PeterMacnapisał(-a)

Co do dobrego WiFi to jestem troche innego zdania, kabel fakt zawsze bedzie najstabilniejszy, jednak są karty WiFi gdzie transfery uzyskuje sie wyższe niz po kablu gigabicie 🙂


To tylko specyfikacje producenta i reklamy branżowe, faktycznie jak 3/4 szybkości na 5GHz uzyskasz to max, ale zaznaczę w tym samym pokoju!

Najkorzystniej chyba wypada ASUS PCE-AC58BT, ma dodatkowo BT 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

No tak, ale AC58BT uzyskuje te 1,73Gbit na 160MHz

 

Nawet pięć razy szybsze połączenie Wi-Fi – szerokie kanały 160 MHz zapewniają prędkości połączeń bezprzewodowych sięgające 1,73 Gb/s na paśmie 5 GHz.

 

takze z FunBoxem 3.0 uzyska max 866Mbit na 80MHz, takze odpada, chyba tylko PCE-AC88 uzyska te 1,73Gbit z FB 3.0 bo ma 4 anteny i te predkości uzyskuje na 80MHz.

Na PCE-AC88 ludzie piszą ze uzyskują transfer na poziomie 140-150MB/s takze więcej jak na kablu gigabit.

 

Po co mi taka karta 🙂 bo jak pisałem wyżej, na karcie Asus USB AC-56 uzyskuje polączenie średnio na 580-650Mbit (z max jej mozliwości 866Mbit) w drugim pokoju i łącze nie rozwija pełnej predkości, realny transfer pobierania plików z internetu mam ok 23-24MB/s a powinno wyciskać ok 38MB/s przy łączu 300Mbit.

 

Jesli dam szybszą karte taką która bedzie łączyła sie ponad 1Gbit w drugim pokoju od routera (z 1,7Gbit z max jej mozliwosci) to na pewno prędkości uzyskam maksymalne łącza. 

 

Moze ktos zna nieco tanszą alternatywę dla tego Asusa PCE-AC88 ?

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

@PeterMac  alternatywy tańszej nie ma, jak chcesz mega szybko po wi-fi mieć, to będzie drogo, nie da się tanio i szybko obecnie, może za kilka lat jak standard AX na wi-fi będzie powszechnie stosowany 😉

Tak na marginesie, szybka karta wi-fi w PC ok, ale słabym ogniwem będzie router FunBox 3.0.

Jakbym miał takie wymagania jak ty, to ONT i topowy router z AX, oczywiście do zestawu stosowna karta do PC z AX, ale wtedy zamykasz się w kwocie powyżej 1k zł ( korekta ~ 2k zł) 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 120
  • 237
  • 1

FunBox 3.0 - dobór możliwie najszybszej karty WiFi do uzyskania 1.7Gbit

No tak, tak byloby chyba najlepiej z ONT, ale myslisz ze Orange sie zgodzi i zamieni od tak bez problemu ? 

Czyli mając od nich ONT podpina sie go ethernetem pod WAN kazdego routera i działa ?