Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 3.0 - VPN brak internetu


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FunBox 3.0 - VPN brak internetu

Hej wszystkim.

Przy przejściu na Orange Światłowód z oferty konkurencji napotkałem problem z połączeniem VPN. 
W firmie korzystamy z programu zyWALL IPSec VPN. Na internecie konkurencji w Łodzi oraz na 2 różnych internetach mobilnych łączy się bez problemu. Przy aktualnym internecie po podłączeniu się do VPN nie mam kompletnie internetu. W Panelu sterowania we właściwościach karty sieciowej widnieje "Nie uwierzytelniono". Dla testu aplikacja TunnelBear oraz ProtonVPN działają. 

 

• Dodany przedrostek "bez_ograniczen",

• poziom zapory - niski

3 ODPOW. 3

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

FunBox 3.0 - VPN brak internetu

Pierwsze co przychodzi mi na myśl, to pytania:

- jak Twój komputer jest podłączony do sieci: do FunBox-a, do którego jest doprowadzony światłowód?

- jaki masz adres IP na swoim komputerze: prywatny (zwykle 192.168.*.*), czy publiczny (np. 81.*.*.*)?

Jeśli masz standardowe podłączenie do FunBox-a, to Twój ruch przechodzi przez NAT na tym urządzeniu.

Z szybkiego googlowania widzę, że zarówno TunnelBear jak i Proton, korzystają z OpenVPN, czyli z protokołu SSL (tak jest dla klientów Windows). Natomiast zyWall korzysta z IPSec, a ten protokół może stwarzać problemy w konfiguracji z NAT: https://security.stackexchange.com/questions/164947/using-ipsec-through-nat.

Jeśli moje przypuszczenia są słuszne, to widzę dwa możliwe kierunki działania:

- dokonfigurowanie tunelowania IPSec (wspomniane w przytoczonym artykule)

- zmianę konfiguracji urządzeń Orange tak, byś dostał publiczny adres na własnym routerze, który skonfigurujesz wg własnych potrzeb. Technicznie możliwe, ale wymagające wiedzy i pewnych nakladów.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

FunBox 3.0 - VPN brak internetu

• Laptop podłączony do WiFi FunBox'a. beż pośrednich routerów,

• Adres IP mam prywatny i ustawiony na stałe,

• Ustawienia FunBoxa standardowe poza powyżej wspomnianymi,

• Gdzieś na forum Asusa znalazłem jak przekierować porty, porty przekierowane i dalej nic.

 

Znalazłem obejście które o dziwo działa ale samego problemu nie rozwiązuje.

Telefon po WiFi podłączony do FunBoxa, telefon kablem USB podłączony do laptopa w trybie modem.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

FunBox 3.0 - VPN brak internetu

Też korzystam z VPN IPSec. Funbox 2.0 na domyślnych ustawieniach (IPv6) i połączony z komputerem po WiFi. Zero problemów.