Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 2 - rozłączanie Internetu po kablu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 88
  • 0

FunBox 2 - rozłączanie Internetu po kablu

Witam. Do tej pory korzystałem z routera TP Link i nie było problemów ale niestety, ostatnio nagle padł. Idzie oczywiście na gwarancję natomiast żebym mógł nadal korzystać z Internetu to tymczasowo jestem skazany na Funboxa 2.0. I tu pojawia się problem. Mianowicie po podłączeniu komputera do routera połączenie nagle znika. Sam router cały czas ma ustanowioną sesję i jest połączony z Internetem, natomiast Windows nie widzi w ogóle połączenia, jest ikona "Brak połączenia", tak jakbym wyciągnął kabel Ethernet z komputera. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Kiedy wyciągne Ethernet z Funboxa i przełożę do innego portu to problem na chwilę znika po czym po jakimś czasie dzieje się dokładnie to samo i znów jestem zmuszony zmieniać port ethernet. Sam kabel jest sprawny, Funboxa zresetowałem do ustawień fabrycznych ale to niestety nie pomogło. Czy ktoś ma może pomysł jak to naprawić?

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FunBox 2 - rozłączanie Internetu po kablu

A karta sieciowa na komputerze działa poprawnie?

Masz może lub możesz pożyczyć od znajomych np. smartfona by sprawdzić przy po wifi internet działa?
Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2 - rozłączanie Internetu po kablu

@Monnqx , otwórz w Windowsie (możesz na ikonce w pasku zadań lub w Panelu sterowania) Centrum sieci i udostępniania. Zrób diagnostykę. Czasem z banalnego powodu wystarczy na ok.10 sek. odłączyć FB2 od zasilania i ponownie włączyć. Czasem trzeba przejrzeć panel routera 192.168.1.1 Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 88
  • 0

FunBox 2 - rozłączanie Internetu po kablu

Karta sieciowa nie sprawiała żadnych problemów kiedy korzystałem z tamtego routera. Teraz przełączyłem się na router LTE i też po Ethernecie wszystko śmiga bez problemu. Przełączę się jeszcze ponownie na FB2 i zrobię tą diagnostykę

Anonim

Nie dotyczy

FunBox 2 - rozłączanie Internetu po kablu

@Monnqx , jak to nie pomoże, to aplikacją FunBox wykonaj diagnostykę FB2, gdzie ew, można też zgłosić usterkę.Albo przez zakładkę Kontakt na koncie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 88
  • 0

FunBox 2 - rozłączanie Internetu po kablu

Zrobiłem diagnostykę z poziomu Windowsa i na nic się to zdało. Przez telefon połączyłem się z WiFi, pobrałem aplikację Mój Funbox i tu nagle zonk, połączenie tak jakby zanikło. Telefon był podłączony do WiFi ale nie miał Internetu. Teraz, kiedy próbuje się połączyć, to telefon zatrzymuje się na uzyskiwaniu adresu IP. Szczerze mówiąc nie mam pomysłu co robić - może to po prostu wina felernego routera. Czy Funboxa można wymienić "od ręki" w salonie czy jest to bardziej złożona procedura? Niestety chyba jeszcze trochę będę musiał się męczyć z Neostradą bo choć na mojej ulicy Orange pociągnął już Światłowód to nie spieszy im się z zakładaniem OPP/mufy...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FunBox 2 - rozłączanie Internetu po kablu

A jak świecą się lampki na funboxie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 88
  • 0

FunBox 2 - rozłączanie Internetu po kablu

Wszystkie na zielono


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FunBox 2 - rozłączanie Internetu po kablu

A jak ginie internet to nie gasną na chwilę?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 88
  • 0

FunBox 2 - rozłączanie Internetu po kablu

Bardziej wygląda to jakby hmm sam router się zawieszał? Nie wiem czy to właściwe określenie