Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fun BOX 3.0 sam zmienia nazwę USB


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Fun BOX 3.0 sam zmienia nazwę USB

@ketrasaArtur Witam, zmieniłam nazwę USB na taką żeby nie miała spacji i dzisiaj FunBox zostawił wczorajszą nazwę. To znaczy USB jest widziane przez FunBox Jako USB_44, nazwa z wczoraj. A nazwę USB zmieniłam z New Volume na USB1. Więc FunBox pokazuje swoją nazwę, a nie zmienioną przeze mnie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Fun BOX 3.0 sam zmienia nazwę USB

@Mikag zakładałem, że router przejmie nazwę pamięci, a jednak ustawia własną. Tu już nic więcej mi na myśl nie przychodzi, co podpowiedzieć.

Osobiście wolę korzystać z dysku sieciowego, niż udostępnianie pamięci USB przez router. 

Dysk sieciowy jest dużo fajniejszym rozwiązaniem i polecanym, dział mi niezawodnie już od 11 lat Emotikon: Mrugający


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Fun BOX 3.0 sam zmienia nazwę USB

@ketrasaArtur dysk sieciowy to pewnie całkiem osobne urządzenie? Czy też podłącza się go do Fun Box?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Fun BOX 3.0 sam zmienia nazwę USB

@Mikag tak, to jest osobne urządzenie podłączane do routera przez RJ45. Konfiguruje się przez stronę internetowa, ale ma dużo więcej możliwości, z podziałem ma uprawnienia do konkretnych zasobów itp. Obecne mają nawet możliwość udostępniania danych na zewnątrz, bez potrzeby konfigurowania portów w routerze. Nie ma potrzeby również posiadania stałego IP z dostępem do internetu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 11
  • 0

Fun BOX 3.0 sam zmienia nazwę USB

@ketrasaArtur dzięki za podpowiedź, pomyślę, może faktycznie tak zrobię.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Fun BOX 3.0 sam zmienia nazwę USB

@Mikag w razie pytań odnośnie dysku sieciowego proponuję również porozmawiać z @Anonim. Również korzysta z takiego rozwiązania i uważam, że ma większą wiedzę niż ja na ten temat.

Obecnie nie są to już wygórowane kwoty jak kilka lat temu, więc naprawdę warto zainwestować w dysk sieciowy.