Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fritzbox iptv


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Fritzbox iptv

Witam,

temat już wcześniej poruszany i chyba nie rozwiązany. Ale jest nowy soft i sprzęt więc może coś da się nowego ustalić. Mam Fritzbox 7590 i Neostradę vdsl 80. Internet i voip działa całkiem dobrze. pytanie czy jest możliwość uruchomienia iptv ?? 

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Fritzbox iptv

@irci kiedyś pamiętam, że dało się wykupić usługę IPTV po VDSL-u, ale nie wiem, czy to będzie komfortowe oglądanie telewizji. Obecnie sporo tematów pojawia się na NO, że dekoder połączony po WiFi z internetem światłowodowym ma problemy z odtwarzaniem. Uważam, że obecnie IPTV najlepiej będzie działo na światłowodzie z dekoderem podpiętym po kabelku lub w bardzo bliskiej odległości miedzy dwoma urządzeniami po WiFi.

Tu masz rację, że sprzęt i soft VDSL się zmienił, ale i większe wymagania ma też obraz który jest przesyłany w usłudze IPTV. Jeżeli o mnie chodzi, to nie decydował bym się na IPTV z Orange po VDSL, tylko na TV z satelity.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Fritzbox iptv

Nie da rady, nadal aby korzystać z IPTV Orange musi być któryś z modemów Orange. Współpraca Fritzbox 7590 z dekoderem po IPTV nie będzie możliwa.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Fritzbox iptv

A jednak....trochę potestowałem i ....dobra wiadomość dla tych co nie chcą (bądź nie mogą) zrezygnować z FRITZBOXA..i nie boją się FBeditora...

wystarczy w odpowiedniej sekcji dopisać:

 

bridges {
enabled = yes;
name = "tvbridge";
ident = "vcc:0";
vlancfg {
vlanencap = vlanencap_fixed_prio;
tagtype = vlantagtype_customer;
vlanid = 839;
vlanprio = 5;
tos = 0;
}
disable_igmp_fwd = no;
with_pppoe_bridging = no;
}

 

 

Oraz 

 

{
enabled = yes;
name = "tv";
type = qos_cfg_custom;
iface = qos_lan;
rule = "ip.saddr XX.XX.XX.XX";
result {
tos = -1;
vlan_prio = -1;
queueref = "hrealtime";
bridgeref = "tvbridge";
}
}

 

gdzie XX.XX.XX.XX to numer IP tunera TV orange..

 

 

Miłego oglądania..:)


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Fritzbox iptv

Dzień dobry

Posiadam fritzboxa 7590 i z chęcią bym sprawdził czy to działa

Tylko proszę o bardziej szczegółowe wskazówki gdzie dopisać tę konfigurację w pliku konfiguracyjnym, nic nigdy nie zmieniałem fbeditorem i nie chciałbym czegoś zepsuć.

Pozdrawiam

Tomasz


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 2
  • 0

Fritzbox iptv

Zapomniałem dodać mój fritzbox to 7590 i wersja softu 7.13.

pozdrawiam

Tomasz


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Fritzbox iptv

Mam ta samą konfigurację...to jest ta dobra część wiadomości....zła jest taka, że po dniu oglądania (całkiem fajna jakość obrazu..:)) ...przestało działać...prawdopodobnie kody do odkodowania przesyłane są vlanem 838 albo jeszcze jakość inaczej..

jak coś mi się uda zrobić dam znać.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Fritzbox iptv

Mozesz podac wskazowki co do sekcji? W wolnym czasie sprobuje czy da sie skofigurowac Fritzboxa 7270 pod IPTV (na miedzi).


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 4
  • 0

Fritzbox iptv

@irci irci A nie bedzie przyczyna tego brak konfiguracji dla vlan 35?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 11
  • 0

Fritzbox iptv

Nie, vlan 35 jest oki (po nim śmiga internet).

Chyba znalazłem rozwiązanie...zamiast adresu IP można wpisać numer portu eth fritza.

Działa ale co jakiś czas trzeba przepiać tuner na port z vlanem 35...

Ja rozwiązałem ten problem podłączając port Fritz az vlanem 35 i vlanem 838 do switcha z 802.1q.

Śmiga od dłuższego czasu. Jeżeli ktoś potrzebuje konfiguracji to mogę podesłać...